Avatar uživatele
wendyX

Posloucháte audioknihy? Který z našich interpretů je vám ‚hlasově nejpříjemnější‘?

Snažím se najít někoho s tak příjemným a charismatickým hlasem, jako byli např. Jiří Adamíra, Václav Voska, či Miroslav Moravec… Ale zatím se mi to příliš nedaří. Jediní dva, které jsem dosud ‚vypátral‘ jsou Pavel Soukup a Josef Somr.
Můžete doporučit některého z vašich ‚favoritů‘? Děkuji.

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, orestez, briketka10, zjentek, Kepler, anonym, Medulka.013 před 2443 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Hlasy těch, které jste zmínil, byly či stále jsou rozpoznatelné a navíc příjemné.

Přiznávám, že moc audioknihy neposlouchám, občas četbu v rozhlase. V našem regionálním studiu probíhá soutěž o nejlepšího interpreta.

Mám jen jednu audioknihu Mandolínu kapitána Corelliho. Čte Ladislav Mrkvička. Musím říct, že se mně příjemně poslouchal. Vzpomínám si, že získal někdy v minulosti cenu za dabování.

Ještě mě napadl Radovan Lukavský.

Výhoda – některým mladým není vůbec rozumět narozdíl od starší generace.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Medulka.013

Audio knihy poslouchám moc ráda, i když ne tak často. Mezi těmi všemi vesměs úžasnými hlasy, je můj absolutní favorit Michal Pavlata a to už od dětství.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

Pavel Liška.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
johana 56

Audio knihy jsou výborná věc, poslouchám často.
Jen tak namátkou k již uvedeným: např.. J. Werich, J. Meduna, M. Neděla, P. Oliva, D. Medřická, T. Medvecká, J. Adamová a další.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Danina65

Karel Hoger, krom výše jmenovaných.A pan Werich.Eduard Cu­pák.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orestez

Doufám že se otázka netýká probíhající soutěži o nejlepšího předčítače knih s názvem Neviditelný čtenář, kterou vyhlásil český rozhlas. Neznámé hlasy které nejmenovali Johana, Annas, Medulka a WendyX, jsou fuj. Kdo čte z knihy Slovácko sa nesúdí, to je odpor. Pak na rádiu Čas v nočním vysílání vysílí a vyšílí hodinovým čtením.
Nejpohodlnějším hlasem pro mé ucho býval Somr, když vyprávěl pohádky 1000 a 1 noci: věru, nezabiju ji,…
Skvělý hlas herečky, která vyprávěla v pohádce od Karla Jaromíra Erbena Dlouhý široký a bystrozraký. Pohádka byla vyrobena v 1972, (Ulozto). Rudolf Hrušínský, Pavel Soukup, dokonce Kaiser rozhlasový partner Lábuse. Ale pak musím zmínit právě Jiřího Lábuse se svými zábavnými prvopočátky. Dnes je v těch archivech zhasnuto.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
poter

Audioknihy miluju,přiznám se už několik let bez nich neusnu.Je ale pravda že hodně záleží na tom kdo je namluví,pár knih už jsem vymazala,protože se to poslouchat opravdu nedalo.Moji favorité ale naopak jsou-Tereza Bebarová,Tána Medvecká,J.Ada­mová,Hynek Čermák,Igor Bareš,Martin Stránský,Pavel Rímský,Josef Somr,Petr Oliva a určitě bych mohla pokračovat,ale tohle jsou moji nejnej

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jakub Tlapal

Já poslouchám audioknihy zaměřené na osobní rozvoj z https://progres­guru.cz/audiok­nihy?page=1&ca­tegories=6 a co se interpreta týče, tak mi je příjemný hlas Pavla Nečase. Je mi to ale více méně jedno, kdo knihu čte. Ještě jsem nenarazil na hlas, který by mi byl nějak nepříjemný, že bych audioknihu kvůli tomu nedoposlouchal 🙂 .

Nový příspěvek