wendyX

Posloucháte audioknihy? Který z našich interpretů je vám ‚hlasově nejpříjemnější‘?

Snažím se najít někoho s tak příjemným a charismatickým hlasem, jako byli např. Jiří Adamíra, Václav Voska, či Miroslav Moravec… Ale zatím se mi to příliš nedaří. Jediní dva, které jsem dosud ‚vypátral‘ jsou Pavel Soukup a Josef Somr.
Můžete doporučit některého z vašich ‚favoritů‘? Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Hlasy těch, které jste zmínil, byly či stále jsou rozpoznatelné a navíc příjemné.

Přiznávám, že moc audioknihy neposlouchám, občas četbu v rozhlase. V našem regionálním studiu probíhá soutěž o nejlepšího interpreta.

Mám jen jednu audioknihu Mandolínu kapitána Corelliho. Čte Ladislav Mrkvička. Musím říct, že se mně příjemně poslouchal. Vzpomínám si, že získal někdy v minulosti cenu za dabování.

Ještě mě napadl Radovan Lukavský.

Výhoda – některým mladým není vůbec rozumět narozdíl od starší generace.

Další odpovědi
Medulka.013

Audio knihy poslouchám moc ráda, i když ne tak často. Mezi těmi všemi vesměs úžasnými hlasy, je můj absolutní favorit Michal Pavlata a to už od dětství.

Lamalam

Pavel Liška.

johana 56

Audio knihy jsou výborná věc, poslouchám často.
Jen tak namátkou k již uvedeným: např.. J. Werich, J. Meduna, M. Neděla, P. Oliva, D. Medřická, T. Medvecká, J. Adamová a další.

Danina65

Karel Hoger, krom výše jmenovaných.A pan Werich.Eduard Cu­pák.

orestez

Doufám že se otázka netýká probíhající soutěži o nejlepšího předčítače knih s názvem Neviditelný čtenář, kterou vyhlásil český rozhlas. Neznámé hlasy které nejmenovali Johana, Annas, Medulka a WendyX, jsou fuj. Kdo čte z knihy Slovácko sa nesúdí, to je odpor. Pak na rádiu Čas v nočním vysílání vysílí a vyšílí hodinovým čtením.
Nejpohodlnějším hlasem pro mé ucho býval Somr, když vyprávěl pohádky 1000 a 1 noci: věru, nezabiju ji,…
Skvělý hlas herečky, která vyprávěla v pohádce od Karla Jaromíra Erbena Dlouhý široký a bystrozraký. Pohádka byla vyrobena v 1972, (Ulozto). Rudolf Hrušínský, Pavel Soukup, dokonce Kaiser rozhlasový partner Lábuse. Ale pak musím zmínit právě Jiřího Lábuse se svými zábavnými prvopočátky. Dnes je v těch archivech zhasnuto.

poter

Audioknihy miluju,přiznám se už několik let bez nich neusnu.Je ale pravda že hodně záleží na tom kdo je namluví,pár knih už jsem vymazala,protože se to poslouchat opravdu nedalo.Moji favorité ale naopak jsou-Tereza Bebarová,Tána Medvecká,J.Ada­mová,Hynek Čermák,Igor Bareš,Martin Stránský,Pavel Rímský,Josef Somr,Petr Oliva a určitě bych mohla pokračovat,ale tohle jsou moji nejnej

Jakub Tlapal

Já poslouchám audioknihy zaměřené na osobní rozvoj z https://progres­guru.cz/audiok­nihy?page=1&ca­tegories=6 a co se interpreta týče, tak mi je příjemný hlas Pavla Nečase. Je mi to ale více méně jedno, kdo knihu čte. Ještě jsem nenarazil na hlas, který by mi byl nějak nepříjemný, že bych audioknihu kvůli tomu nedoposlouchal 🙂 .