Pecudka

Poraďte, prosím.

Máte někdo zaručený recept na kožní mykozu na nohou?
Doplňuji:
Jde mi o léčbu, ne o prevenci.

Nejlepší odpověď
www

Domácí samoléčba bývá často neúčinná, doporučuji co nejdřív navštívit dermatologa! I tak se může léčba protáhnout na měsíce i roky (jako u mne, mám totiž i cukrovku).. ☹

Další odpovědi
mosoj

Ona ta prevence s tou léčbou souvisí. Zárovéň s počátkém léčby je třeba dokonale vydensifikovat všechny !! boty, pantofle atd. které jste dosud nosila a budete nosit. Všechny ponožky vyprat a vyvařit nebo alespoň po vyprání přežehlit horkou žehličkou a toto dělat po celou dobu léčení. Podlahy v koupelně vydensifikovat. A všechno to dělat do doby než si mykózu vyléčíte a ještě o něco déle a nejedná se o týdny ale o dost měsíců. Je toho hodně a většinou se to nedržuje. Proto se říká že mykóza na nohou je nevyléčitelná.

Jeden z nejúčinnějších léků je roztok EXODERYL. Stačí použít jedno balení a pak již používat něco ve formě masti. Přípravků je více.

Také si zkontrolovat nehty zda nemáte plíseň v nějakém nehtu. Funguje to pak jako zdroj nákazy. Na nehty je nejúčinnější Lamisyl tablety, ale silně zatěžují játra a lidé kteří je nemají úplně v pořádku, tak by ho užívat neměli. Potom je velmi účinný LOCERYL léčivý lak na nehty. Je třeba ale před každou aplikací povrh nehtů dokonale obrousit. Já na to používal malou ruční gravírovací brusku a plíseň z pod nehtů byla během několika měsíců pryč.

Berušinka

Dostatečná hygiena (jsou speciální přípravky na nožky =)), pak prodyšné ponožky (omezit silonky – nenosit, když není potřeba) – s tím souvisí i přezouvání – nebýt pořád v zavřených botách – ty plísně mají rády teplo a vlhko – takže na to dávat pozor. Snad jsem trochu pomohla.

hanulka11

tím se ale mykoza nevyléčí , jisté je že to chce hned jako prevenci -hygienu a přezouvání, ale když už vypukne …já používám krém na nohy s mastichou
http://www.gi­agia.cz/footrest

kupuji si ho pravidelně a plechovka mi vydrží skoro rok /stačí málo krému a pravidelně denně potřít / je dobrý i malé poranění