nehtová mykóźa

Co je to nehtová mykóźa?

Odpovědi
Janulka

Onychomykóza (neboli mykóza nehtů) znamená infekční zánět nehtové ploténky způsobený mikroskopickými houbami. Nehty nejčastěji napadají houby vláknité, méně často kvasinky a plísně. Již podle vzhledu postiženého nehtu můžeme usoudit, o jakou infekci se jedná (a správně zvolit léčbu).

Zdroj: http://www.my­koza.cz/onemoc­neni-nehtu/co-je-to-mykoza-nehtu/

Hanka

Jen chci doplnit,že onychomykóza se vyskytuje především u lidí, kteří mají oslabenou imunitu, celkově nějaké vážné onemocnění, cukrovku. Nebo i u lidí, kteří jsou léčení antibiotiky, a u těhulek. Roli hrají podobně i místní faktory – nošení neprodyšné obuvi, máčení rukou v teplých, sladkých roztocích (ženy v domácnosti), práce se zvířaty, na zahradě atp.

ignatz

Já bych jen doplnil, že nehtová mykóza je jednou z nemocí u kterých trvá léčení velmi dlouho. Je třeba dodržovat přesně léčebný režim a neukončovat léčbu samovolně při prvním odeznění potíží.

Krugerka

Onychomykóza znamená infekční zánět nehtové ploténky působený mikroskopickými houbami. Nehty nejčastěji napadají houby vláknité, méně často kvasinky a plísně. Již podle vzhledu postiženého nehtu můžeme usoudit, o jakou infekci se jedná (a správně zvolit léčbu).

klaforan

Onychomykoza je onem. nehtů vyvolané různým druhem plísní. Léčba je zdlouhavá a musí být cílená, tj. podle mykologické kultivace.Nej­novějším trendem je pulsní terapie antimykotiky celkově s podporou lokální léčby a důsledné hygieny.

Zdroj: má hlava

Phoebe

mykóza je plíseň, může být na kterékoliv části těla. Nehtová mykóza je přímo plíseň nehtu. Pomůže na ní speciální lak, nebo mastičky a koupele!

alenka901

plíseň nohou,zajít do lékarny a koupit canesten