afro.minerva

Poradíte mi zálibu?

Jsem na mateřské a momentálně nemám vlastně kromě dcery žádné záliby. Je jí rok a půl, takže se toho zas až tolik s maličkou holčičkou praktikovat nedá. Venku začíná být už docela zima a navíc sněží. Dříve jsem pletla, háčkovala, šila, ale to už mě prostě nebaví. Jsem i s rizikovým těhotenstvím téměř dva a půl roku doma, takže to chce změnu.

Stále přemýšlím nad tím, jakou si mám najít zálibu.

Prosím vás, neposílejte mě na nějaké cvičení a nebo koupání v bazénu s dětmi. Nemám tu možnost tam dojíždět. Potřebuji zálibu, kterou budu schopná dělat doma.

Chtěla jsem se učit jazyk, ale na to nemám momentálně nervy. Nějaké jiné šprtání taky nepřipadá v úvahu.

Potřebuji zálibu, kterou bych mohla skloubit s mateřstvím. Navíc brzy plánuji druhé dítě, takže další těhotenství mě zase bude dost omezovat.

Na čtení nemám čas.

Poradíte mi, jakou bych si mohla vybrat zálibu? Mě nic nenapadá.

Nejlepší odpověď
rynek878

afro.minervo,vraťte se zpět na odpovědi.cz a budete mít o zábavu postaráno,že nebudete moci ani v noci spát,opravdu poslední dobou tu je fakt ohromná legrace,to by ste si užila.

Další odpovědi
dudu

Nabízím ke Vám ke zvážení začít vše okolo sebe fotografovat. V dnešní éře digitalizace k tomu stačí i mobil vybavený foťákem nejméně o třech megáčích, pak už jen USB kabel a dobrý program v počitači, např. Picaso. Této zálibě se věnuji už téměř padesát roků, přes klasickou fotografii, diapositivy, až po nynější okouzlující vymoženosti fotky upravovat a obohacovat o různé efekty. Když občas procházíme náš archiv, téměř nikdy se neubráníme nostalgii a slziček v oku.

Terryle

Napadá mě, proč Vás přestalo bavit pletení a háčkování? Pro maminku na mateřské mi to přijde ideální – nemusíte nikam chodit, odpočinete si, můžete občas odběhnout k děcku a hlavně mu můžete něco pěknýho vyrobit :o) Třeba by jen stačilo nechat si doporučit nějaké nové, nevyzkoušené vzory nebo materiály. Ale rozhodně nic nenutím, jenom mě to napadlo…

Nebo co zkusit něco výtvarného? Kreslení, malování… a pokud Vás to bude bavit, tak si časem pořídit i nějaké speciální vybavení – barvy si nemusíte kupovat hned…

Na čtení nemáte čas, nebo Vás to spíš nebaví? Když si půjčíte nějaké kratší povídky, tak se dá jedna přečíst během půl hodinky, nejsou na to potřeba žádná velká volná odpoledne.

Jinak se ale připojuju k radě zkusit fotit, fotografování je krásná záliba a když se vám povede pěkná fotka, neskutečně to zvedne náladu :o) S dětma je to ideální, protože to jsou ohromně vděčné objekty na focení a jednou bude celá rodina moc ráda, že má pár hezkých fotek. A když chodíte s dětma na procházky nebo na hřiště, můžete si vzít foťák do kabelky, děti pustit na pískoviště a sama si na kraji hřiště fotit stromy, kvítka, cokoli, co Vám padne do oka :o)

Dál mě napadá, křížovky, osmisměrky nebo sudoku jste zkoušela?

A nebo si prostě občas stáhnout dobrý film nebo seriál a zkouknout ho. Je to sice pasivní zábava, na kterou se děsně prská, ale taky to má něco do sebe :o)
Doplňuji:
Jo, teď jsem si ještě všimla toho, že byste se chtěla učit jazyk. Na to je ideální poslech hudby nebo právě to sledování filmů – samozřejmě v originálním znění a s titulky. Nevadí, že té řeči nebudete rozumět, ale vposloucháte se do ní, pochytíte její melodii a prostě si na ni zvyknete. Koneckonců tak se učí jazyk i malé děti.
A až děti odrostou a budete mít víc času a energie, třeba si najdete nějaký kurs nebo koupíte učebnici a můžete se tu řeč začít učit teoreticky. Pak by se to, že ji máte „naposlouchanou“, určitě moc hodilo.

ReHu

Mně baví spousta ručních prací, záleží na tom, co by bavilo tebe.
Drobná keramika, k tomu je potřeba vypalovací pec, různé drobnosti z korálků. některé jsou na drátcích, některé na „saturně“ či niti, k tomu krom korálků a dalších drobností a dobrách očí není potřeba nic, nebo jsem zkoušela techniku Tiffany, k tomu je potřeba bruska na sklo (místo nezabere, stojí asi 3500 Kč), tkaní na rámu nebo tkalc.stavu, pletení z pedigu či orobince, malování na sklo – jednoduché a nenáročné, …

Elk

Dobrý den! Možná by se Vám líbilo to, co poslouchám už dlouho a posílám Vám odkaz na místo, ze kterého si po můžete stáhnout. Je to vše o české historii, mluvené slovo, příjemnou formou podané, zkrátka vynikající. Jestli Vám to troalespoň trošku pomůže, budu velice potěšen. Přeju hezký poslech.

Zdroj: http://www.uloz­.to/hledej/?q=tou­lky+ceskou&ca­tegory=1

hanulka11

Můžeš pěstovat květiny , úžasně to zkrášlí byt a ty s nimi přijdeš na jiné myšlenky. Focení to je má velká záliba a právě fotím květiny a vše kolem sebe. Můžeš se učit nějakou grafiku na počítači stále se zlepšovat, je tolik věcí co člověk neumí . A navíc někomu radit zálibu …nevím , k tomu se musí člověk se sám dopracovat.
Z fotek si pak tvořit koláže alba -to je úžasná zábava.

Mili @

Já jsem na to „levá“, ale má sestra se podle internetu naučila plést třeba košíky, stačí na telef. seznam, lepidlo, „šikovné ruce“ a trochu představivosti…

Doplňuji:
a malování na sklo taky není špatné, koupíte speciální barvičky a předlohy…
to jsem zvládla teda i já…!
🙂

kropitko

Já bych se tady moc nesvěřovala, jednou by se to mohlo obrátit proti Vám.
Jinak nevím co poradit. To co bych Vám radila, to jste už dělala. Snad aktuální jsou teď přípravy na vánoce, co takhle péct cukroví,co jste nikdy nevyzkoušela,,já se letos chystám na perník. Chtěla bych udělat perníkovou vesnici,,no dost odvážný záměr, když jsem to ještě nikdy nedělala,,,Čekám, že mi malá pomůže,,,to to asi dopadne.:-)