ReHu

Poplatky u lékaře

Byla jsem na vyšetření na ušním – zaplatila poplatek 30 Kč s tím, že mi MUDr. řekla, co si mám do ucha kapat a přijdu za týden. Po týdnu mi provedla výplach ucha a opět jsem platila poplatek. Měla jsem za to, že při opakované návštěvě se stejným problémem bych již platit neměla. Prosím, jak to tedy je? Díky. R.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Za každý úkon lékaře se platí. Když budete docházet na kontrolu upozorňuji k lékaři (ne k sestře třeba kvůli převazu), budete platit pokaždé 30,–kč.

Další odpovědi
standa

Záleží na lékaři, jak posoudí svůj úkon. Existuje pojem „minimální kontakt s pacientem“ (alespoň já jsem tuto větičku měl ve své lékařské zprávě při opakové návštěvě na očním).

V tomto případě jsem neplatil nic, protože lékařka se na mě JEN podívala, napsala papír a já šel…

Na druhou stranu, mám informace od známých, že v obdobném případě jako jsem měl já, byl poplatek předepsán.

Tak si vyberte ?!

Jsem si jist, že existuje určitě nějaký metodický předpis, který popisuje celkem jasně kdy poplatky u opakovaných vyšetření ano, kdy ne. Ale stejně to v praxi bude vždy na lékaři, který si případný poplatek vždy obhájí.

A nevím, který z pacientů by měl čas a chuť se ´soudit´ o 30 Kč.

To Miroslavst: opravdu existují ´lékařské´ úkony, které nepodléhají poplatkům

Petrysovna

poplatek se platí za vyšetření klinické.Neplatí se preventivky.děti a těhotné.Když si lékař napíše vyšetření=pla­títe.pravidla nejsou striktní-takže každý lékař si to uzpůsobí k obrazu svému.Např.Jdete na zub.prohlídku-budete mít3kazy a zub na vytrh-za 1.prohl.se u zubaře platí a tak zaplatíte 30kč.Spraví se kazy2.V dalších návštěvách,kdy se bude trhat ten zub a dodělávat posl kaz platit nebudete.Ale kdby jste přišla a pane doktore mě tam ěco dole vzadu bolí-následuje vyš,stanovení dg. a zaplatíte 30kč.Doufám,že vám to v něčem pomohlo.

delabrutale

Za každou návštěvu u lékaře by se správně měl platit regulační třicetikorunový poplatek.