bolak

Je potřeba se objednat k lékaři?

Pár let jsem nebyl u doktora a už nevím jak to tam chodí. Když se jde např. na kožní nebo na oční, je potřeba se předem objednat nebo tam prostě dojdu a on mě rovnou vezme?

Pokud je třeba objednání, jakou máte zkušenost, za jak dlouho se tak na vás dostane řada?

Platí se lékaři nějaký uvítací poplatek?

Vezme mě lékař – specialista i v případě že u něj nejsem vedený a nemám u něj kartu?

Založí mi lékař kartu i v případě že nejsem z jeho „teritoria“?

Díky za odpovědi, jak říkám, nějakou dobu už jsem nebyl marod. :)

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Bez objednání se často berou jen akutní případy nebo pokud není plná čekárna objednaných.

Další odpovědi
mosoj

Na to není možná odpověď.
Vezme vás ( měl by) každý odborný lékař, ale jestli objednává nebo ne, je jenom jeho věc.
Někdo to dělá někdo ne. Ono to objednání stejně slouží jenom k rovnoměrnějšímu vytížení ordinace. Většinou stejně čekáte až na vás přijde řada.

Rajony už nejsou. Ty byly naposled na vojně !! Ale vzít vás také nemusí, pokud neumíráte přede dveřmi.

Deli

Nejlíp uděláte, když si lékaře, jehož chcete navštívit, vyberete na netu. Můžete kouknout i na hodnocení na www.znamylekar.cz. Najdete tam i mail či telefon do ordinace. Zavolejte tam a řekněte: Dobrý den, rád bych Vás navštívil, mohu se objednat, nebo mám přijít rovnou? A kdy nejlépe?
A tak se dozvíte, jak to u vybraného lékaře chodí. A třeba i to, zda bere nové pacienty, zda už není vytížený příliš.
Praktici většinou berou poplatky za vstupní prohlídku, oční a kožní ne, tam jen regulační poplatek 30,–.

Pokud jsem objednaná, někde nečekám víc než 10 minut, někde i přesto třeba hodinu, i dvě.

Drap

Jestli ti schází opravdu takov=to informace, tak ještě pár let vydrž bez marodění.Bude to tak aasi lepší – pro oba.

Michal

Nevím,měl by Vás vzít i odborník,nebo lékař ,i když nejste z jeho teritoria.Přeji hodně zdraví.Michal

abab

Na recenze na lékaře na www.znamylekar.cz bych úplně nespoléhala. O jednom taky psali,jak je lidský a jak není arogantní a aby takových bylo více. A když jsem tam pak přišla, byl na mne po dlouhém čekání v čekárně i po objednání, protivný a nechtěl se mnou mluvit skoro vůbec,tak nevím, jak to někteří s těmi doktory umí…;)