terry

Jak to je s návštěvou u odob.lékaře? Např ortopeda.Potřebuji doporučení od prakt.lékaře? Platí se nějaké další poplatky?

Nejlepší odpověď
mosoj

Nepotřebuješ. Klidně se objednej. 30 kč jako u každého doktora.
Doplňuji:
Také záleží na osobě toho kterého lékaře. Je to jeho věc zda bude chtít doporučení nebo ne, ale v současné době by se připravoval o kšeft. Neplatí to o některých silně přetížených odborných lékařích.

Další odpovědi
anonym

Terry, pro rozklíčení toho, kam potřebuješ doporučení ošetřujícího lékaře většinou stačí to, že do nemocnic se na odborné ošetření a vyšetření chodí s doporučením a do soukromých ambulancí bez. Výjimkou jsou ale přetížení neurologové, psychiatři, kožaři.
Nejjednodušší je zavolat si lékaři předem a zeptat se.

anonym

Klidně se objednej, ale změnil se zákon a je možné očekávat poplatek 200 Kč. Nejednodušší je zajít za praktickým lékařem(lékařkou) oni poradí.

mosoj

Jediné co se zvýšilo je poplatek za pobyt v nemocnici ze 60 Kč na 100 Kč.
Vše ostatní zůstává zatím při starém!!