Miroslavst

Pohotovost a poplatek 90,–Kč-není to trapné?

U nás ve městě zrušili pohotovost a tak se musí do okresní nemocnice. Dítěti se udělalo velmi zle, ale na záchranku to nebylo. Známý tedy své dítě naložil do auta a odvezl do nemocnice. Na vrátnici se slušně zeptal, kde je dětské oddělení.
Vrátná mu odpověděla: „Máte zaplacený poplatek 90,–Kč?“ Málem ji tam zašlapal do země.
Co si o tomto přístupu myslíte?

Nejlepší odpověď
dudu

Motto našeho zdravotnictví: příroda léčí, lékař inkasuje.

Další odpovědi
karbo

Je mi z toho zle.Vím že to tak chodí.Nechápu proč si teda platíme zdravotní pojištění,když stejně za všechno platíme.Bude to jako dříve za krále klacka ,,být nemocný bude přepich"

Bumbes

Je to taková finta modrých tunelářů, jak zvednout doktorům a lékárníkům příjmy, bez zásahu do státního rozpočtu – on to přece prostoduchý občan zaplatí, když mu to bude vysvětlovat „roztomilý“ trpajzlíček Cikrt.
Ušetřené finance si zastupitelé hrdě rozdělí při „porcování medvěda“ – musí přeci nějak odměnit své majetné favority za podporu.

anonym

je to TRAPNE!! zvlast kdyz jedete se zranenym a nez vas osetri musite hledat automat na zaplaceni,prijde mi to jak obchodni cinnost zdravotnictvi,nej­driv zaplat pak dostanes prvni pomoc,je to nechutne

Michal

Té vrátné či kdo to byl bych uříznul hlavu,navíc není pravda,že musíte platit tu noc.A hned.

PostApMan

Přesně jak říká karbo. Je to šílený, kdyby nebylo žádný zdravotní pojištění a nebo kdybychom byli v Americe tak dobře. Ale jsme ve střední Evropě, máme na výběr z desítek pojišťoven (OZP,VZP apod.) ale stejně když mám nějaké zranění tak do nemocnice bez peněženky ani krok, a teď koukám že už se nedostanu bez 90 korun ani do čekárny…
K čemu že nám to zdravotní pojištění je ?

vagra

Pro takovou situaci,myslím tím situaci ve zdravotnictví, má čeština několik, mnohem výstižnějších slov.Jsou sice sprostá, ale plně vystihující současný stav.
Všechny poplatky ve zdravotnictví, pokud se nejedná o nadstandard, nebo o člověka,který si neplatí zdravotní pojištění, jsou trapné.
Nadstandardem, se zdá být, už i samotná návštěva lékaře.
Otázka do soutěže:
K lékaři chodíme proto,abychom především-

  • A- zaplatili?
  • B- byli ošetřeni?

Někdy nevím, která odpověď je správná.
Zkusím uhodnout-že by za -B-?
Ale ta jistota, ta tady není!

pekynka

Jsem z druhého břehu, té co by jste podřízli krk.Bohužel se nyní tato metoda rozmáhá. Doporučuji se zamyslet než něco podobného vypustíte na svět, viděla jsem nedávno na místě vraždy podříznutý krk a ještě nyní zavřu oči a mám ji před sebou.
Poplatky jsme nevymysleli a zákon nám je ukládá vybrat, pokud nevyberu, svítí mi při ukládání pacientových nacionálí ve vyúčtování červěně, musela bych je za každého zaplatit. Podnikatelů nebo účetních je zde dost aby tuto informaci rozumně vyhodnotili. Vrátná eticky pochybila, poplatek se u nás vybírá po ukončení vyšetření, až opadne strach a úzkost ze zdrav. potíží, pacient i příp. doprovod se uklidní, zaléčí nebo odešle na vyšší pracoviště. A ani pak mi to není příjemné, to mi věřte!

ReHu

Předně myslím, že pokud to byla vrátná jako vrátná a neměla několik dalších fcí, tak jí do toho nic nebylo.
A pak so myslím – že všechno je to o lidech.

kapka

Ptát se hned na zaplacení poplatku nebylo zrovna vhodné. Nejdřív má být pacient ošetřen, pak případně platit. A jestli platit nebo neplatit, to si netroufám hodnotit. Samozřejmě bych byla radši, kdyby se platit nemuselo a jsem ráda, že jsou zrušeny poplatky u dětského lékaře, co jsem se kvůli tomu narozčilovala. Mám děti docela zdravé, ale také se nám stalo, že dvě byly nemocné a za dva týdny zas, tenkrát mě to přišlo na 1500,–, poplatky za vyšetření, pak za kontroly, za recepty, doplatky za léky. Byla jsem zoufalá. Jinak název „regulační poplatek“ nechápu. Kdybych mohla, zregulovala bych dětem nemoci…

iceT

to me kdyz nedavno rozbolel zub a sla jsem na pohotovost,coz jsem si dovolila kolem pulnoci,kdyz uz jsem bolesti nemohla vydrzet,tak se taky netvarili buhvijak jak stastne,ze musi vstavat.na co tam tedy jsou?a nechtela bych slyset to co si asi rikaji,nez cloveka vubec osetri.vyse zmineny pristup se otresny,ale jak podotkl nekdo z vas,tak vse je vazne na lidech.ti,ktere jejich prace nebavi,by to ani nemeli delat,s neochotnymi prodavaci a jinymi se setkavame vsude.

sobol

Bohužel tyhle pro nás nepochopitelné poplatky budí v lidech názory, že se platí za každý prd a to se odráží i v jejich myšlení, nebude trvat dlouho a bez poplatku vám neposkytnou ani informace na recepci, vždyť ovčan (ne, to není překlep) tu recepční může zaplatit tak proč by to dělala firma? Za chvíli bude ceník odpovědí realitou, ne jen vtipem.

martina1

Poplatky se tu řešili už několikrát a svůj smysl mají.vrátná to asi zle nemyslela,protože sestry na odděleních nemohou řešit výběr poplatků,ale například u nás,má každý zaplacený poplatek své evidenční číslo,které se musí zapsat do karty či chorobopisu pacienta.pokud tedy nemáte poplatek vyřízený,musel by jste se vracet a tím zdržoval personál.Pokud nejde o život,tak vás 2 minuty u automatu nezabijou.

vecernice

O tom mluvím celou dobu vybírání poplatků.Mě nevadí zaplatit u doktora,nebo na pohotovosti poplatek.V lékárně docela jo.Vadí mi jen ten přístup jakým si o ty peníze sestra říká.Když mám v jedné ruce napíchlou jehlu a do toho po mě chcou peníze,tak bych zabíjela.Takhle si o to neřeknou ani v hospodě.O po­hotovosti ani nemluvím.Ještě taková maličkost,klidně zaplatím i víc,ale atˇ mi někdo ukáže kam ty peníze jdou,jestli to vůbec k něčemu je.

anonym

Dobrý den pane Miroslavste.Na­prosto souhlasím s paní Pekynkou.My za zdravotníci za to nemůžeme. to spíš vláda. ---ZAJ-po

SETH

Poplatky mi nevadí, v Evropě bývají i mnohem vyšší. Navíc za drahou léčbu a náročné operace neplatíme – k tomu je zdravotní pojištění.
Ovšem vrátná byla sprostá a trapná, taková otázka není v její kompetenci. Zřejmě na podobná místa z nedostatku peněz na platy nemocnice občas vezmou i takové primitivy. Na její chování si můžete stěžovat na vedení nemocnice. Já naštěstí takovou zkušenost nemám. Právě naopak – jak s vrátnými, tak se zdravotnickým personálem. Poplatek po mně nikdy nikdo nechtěl předem, vždy až po ošetření! Navíc to přikazuje zákon a zdravotníci jsou poslední, kdo do toho může mluvit.

verka

Tak mne se stalo to, že jsem zaplatila několikrát 30,– na různá předoperační vyšetření a když jsem měla za tři dny nastoupit, tak mi volali, že na sále malují a že se operace nekoná. A teď musím vše znovu! A vůbec se nepokouším vysvětlovat, že už jsem platila! Ony tyto pracovnice plní, to co se jim řekne, ony se nevciťují do situace.Bohužel.