hapiky

Pokládáte si někdy otázku, co bude (budu), až nebudu?

http://svobod­nenoviny.eu/ne­mecti-vedci-prokazali-existenci-zivota-po-smrti/

Nejlepší odpověď
Kepler

Co budu, až nebudu? Prostě nebudu. A co bude se světem by mi vlastně mělo být jedno. Ale není, mám trochu obavy do jakého světa vyrůstají vnoučata.

Další odpovědi
DoTazatel

Myslím, že si každý někdy položí takovou otázku. Smrt a posmrtný život je celkem běžné téma k přemýšlení u většiny lidí a vlastně už od vývoje myšlení u člověka.
Taky se rozhodují v co budou věřit, jestli v něco budou věřit atd. Každé náboženství má své teorii o posmrtném životě. I ti, co nevěří v posmrtný život k tomuto názoru došli tak, že o něm nejprve přemýšleli. A určitě přemýšleli, co bude po jejich smrti – když neexistuje posmrtný život pro duši, tak ppřemýšleli, co se bude dít s jejím tělem až zemřou nebo přemýšleli o tom jaké to je prostě zemřít a pak přestat existovat (= jen se proměnit v prach).

Já často přemýšlím o budoucnosti (nejen o té posmrtné).

marci1

Ne. Nikdo neví, co přesně nastane. Pro všechny je to prozatím tajemstvím a překvapením. 🙂

Ametyst

To je přesně to, co nás naštěstí nemusí zajímat. Brát si na bedra ještě další břemeno? NE.

aliendrone

Tak pochopitleně jsem si tuto otázku již položil, dospěl jsem k ambivalentním výsledkům, pročež to odsunul do kategorie „vyřeším, až bude čas“. ;) :D :D

dasman

Jisté je jen jedno, že totiž nic není jisté.