Podepsal jsem za stejné období dvakrát

Dobrý den před dvěma lety sem nastoupil do zaměstnání -A- kde za mě dělali daně letos v lednu 3.1.2011 sem šel na DPP k zaměstnavateli -B- tato dohoda trvala do 31.1.2011 tam mi dali podepsat znovu růžový papír od 1.2.2011 u zaměstnavatela -A- už nepracuji ale u zaměstnavatele -B- jsem na HPČ účetní přišla s tím že sem to podepsal a že je to průser takže ten papír nepošle, tím pádem to bude jako bych v tomto roce nepodepsal daně a že se to vynuluje a finanční úřad nic nepozná ale mě se to nějak nelíbí můžete mi prosím poradit? Případně co mám udělat než bude nějaký malér? a jak velký malér by to byl? děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Rozhodně se poradit na sociální správě či finančním úřadě a nevěřit účtní. Vím o čem mluvím!

Další odpovědi:

Zlatý

žádný průšvih se nekoná :-)

1) Zaměstnavatele B (což je váš nyní poslední zaměstnavatel) požádejte o provedení zúčtování daní za rok 2010
- formálně jste tuto žádost měl zaměstnavateli podat do 15.2.2011, ale věřím, že vám účetní výjde vstříc a umožní vám ještě dodatečně, abyste do ´růžového´ prohlášení do části III. napsal, že žádáte o toto ´roční zúčtování záloh na daň´
- zaměstnavateli však musíte doložit potvrzení o svých příjmech za rok 2010 od zaměstnavatele A

2) pokud vám zaměstnavatel B vstříc nevýjde, tak to taky nevadí, protože si pak budete muset daňové přiznání podat sám..., opět budete potřebovat výše zmiňované potvrzení o příjmu od zaměstnavatele A.

Btw. ten letošní lednový příjem na DPP u zaměstnavatele B, nemá s vaším daňovým přiznámím za rok 2010 nic společného.

Pokud Vám účetní od zaměstnavatele A nechce vystavit potvrzení o příjmech za rok 2010, tak se taky nic neděje, proto v takovém případě vám tento zaměstnavatel A bude muset udělat zúčtování on.

Závěr:
1) zaměstnavatel A Vám předá potvrzení o příjmech za rok 2010 --> a roční zúčtování vám provede buď nový zaměstnavatel B, nebo si daňové přižnání podáte sám

nebo

2) zaměstnavatel A vám roční zúčtování provede na základě vámi uvedené žádosti do růžového prohlášení, které jste si nejspíš vůbec nevšimnul
Doplňuji:
Omlouvám se za mystifikaci, Jambalaya má pravdu, že zaměstnavatele B nemůžete žádat o roční zúčtování za rok 2010, protože se nejedná o zaměstnavatele, u kterého jste v roce 2010 pracoval
(§ 38ch, odst. 1 zákona o daních z příjmu)

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/dprij/cast4. aspx#par38ch

Bronzový

Abych řekla pravdu, tak vašemu popisu moc nerozumím. Vypadá to, že jste podepsal prohlášení poplatníka na 2011 ještě u zaměstnavatele A a u nového zaměstnavatele B od února. Pak je to podle mne v pořádku, pokud jste u zaměstnavatele A v lednu skončil. Žádný problém nevidím, ale možná, že to z vašeho popisu chápu špatně. Nepodepsáním prohlášení u nového zaměstnavatele za rok 2011 se připravíte o měsíční slevu na dani za celý rok a budete muset podat za rok 2011 daňové přiznání, abyste ji dostal zpět.
Nerozumím líčení čím se co a kde vyrovná a rovněž sděluji, že z hlediska daní zaměstnanců se nikam žádný papír neposílá, vše zůstává u zaměstnavatele.

To Standa: Zaměstnavatel B nemůže provést roční zúčtování, není to poslední zaměstnavatel 2010.

To anonym: Podepsal-li jste prohlášení na DPP u zaměstnavatele B již v lednu, požádejte účetní ať opraví mzdu za leden, doplatí rozdíl finančnímu úřadu, růžový papír vyhoďte a podepište nový od února. Jestli vám účetní dala podepsat prohlášení při DPP, aniž se zeptala, zda ho nemáte podepsané jinde, pak je úplně blbá a vy trvejte na podpisu na rok 2011, ať si s tím nějak poradí.

To Jahůdka a ReHu: Jděte se svejma radama do kopru a věnujte se tématům o kterých něco víte. Skoro se divím, že jste pisatelovi nenavrhli, aby se šel zeptat na hlavní nádraží!!!

Zlatý

Já bych se také poradila na OSSZ a FÚ, účetní moc nevěřila. Někdy mají snahu si práci zjednodušovat a ulehčovat, neb riziko nenesou.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 689
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 211
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.