Avatar uživatele
anonym

Jak opravit danění mzdy?

Zaměstnavatel mi udělal celkem zásadní chybu v současné výplatě. Sekl se o opravdu hodnotnou sumu. Nicméně doplatit mi to chce při mzdě další. To vše je nakonec tedy v pořádku. Vrtá mi ale hlavou, že tu další výplatu budu mít opravdu enormní, což mne trápí z hlediska daně. Lze to tedy provést jak navrhuje zaměstnavatel a nějak i opravit danění? Nebo co jiného mohu dělat? Napadlo mne rovněž jestli současná nižší mzda nepodlehla díky tomu podstatně menšímu zdanění, což se může srovnat s vyšším daněním mzdy další. Ale asi to nebude sedět. Přišlo mi to jako zajímavá otázka. Jak je systém připraven na opravy chyb ve mzdách…

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? nyjono před 1760 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Jak píše Drap: případné rozdíly se srovnají v rámci ročního zúčtování. Navíc u nás máme rovnou daňovou sazbu FO ve výši 15 % bez ohledu na výši příjmů, takže rozdíly mohou vzniknout v podstatě jen u nízkých mezd spojených s daňovými bonusy nebo pak u „milionářské“ aslias solidární daně nad cca 120 tis./ měsíc (číslo platí pro r. 2019).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Přeplatek nebo nedoplatek se přepočítá a konci roku. Nemusíš mít obavy, ve finále o nic nepřijdeš.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek