Petruse6

Poradíte, jak je to s daňovým prohlášením u dvou zaměstnavatelů?

Dobrý den, podepsala jsem u 1. zaměstnavatele daňové prohlášení na červenec a srpen, ale onemocněla jsem, tudíž jsem brigádu ukončila a za srpen si u něj nic nevydělám. Naskytla se mi brigáda u jiného zaměstnavatele, můžu růžové prohlášení na srpen podepsat, ačkoli ho mám podepsané jinde (u 1. zaměstna­vatele, ale tam si nic nevydělám)? Vím, že u dvou zaměstnavatelů mít podepsané daňové prohlášení nesmím, ale jak to je, v mém případě?

Původní neotázka
Daňové prohlášení u dvou zaměstnavatelů

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Nepodepsala jsi nic na červenec a srpen, ale podepsala jsi od čevence. Pokud jsi výdělečnou činnost ukončila, automaticky se ukončilo i daňové zvýhodnění.
Pokud v srpnu nastoupíš u jiného plátce, můžeš u něj podepsat prohášení (opět ne na srpen, ale od srpna).