Dzejkob

Mohu uplatnit slevu na dani u nového zaměstnavatele?

Jak se to má se slevou na dani? Když pracuji ve firmě, kde uplatňují slevu na dani, dám výpověď a další měsíc nastoupim k novému zaměstnavateli, mohu uplatňovat znovu slevu na dani, nebo to lze pouze jednou ročně?

Odpovědi
JájsemRaibek

Ano, uplatníš na základě potvrzení o zdanitelných příjmech, kde ti vyznačí ve kterých měsících byla položka uplatněna. Např.: 1,2,3,4,5,6.
U nového zaměstnavatele podepíšeš prohlášení a uplatníš slevu.