mikik

Pneumatický utahovák?

Koupil jsem kamarádovi pneumatický utahovák Einhell(cca 1200 kč)funguje ale má malou sílu.Jak sobě vyberu abych opravdu povolil šrouby u auta na kolech?Jaký musí být kroutící moment nebo jak se to označuje?Za odpovědi předem děkuji.

Nejlepší odpověď
Hlada

Problém nemusí být v koupeném utahováku. V pneuservisech mají často nastavený utahovák na nesmyslně velký moment. K povolení se pak musí použít kříž. Utahovací moment u běžných osobních aut je do 100Nm. To by měl utahovák zvládnout.

Další odpovědi
lukas.zmizik

pneumaticky utahovak potrebuje velky tlak…jak velkym tlakem je napajen?

venkovan

Klasickým klíčem povol šroub, matici alespoň o půl otáčky a potom použij utahovák. Při montáži opět obráceně a jestli to děláš často na dotažení bych použil momenťák a sílu dotažení podle šroubu.
Jednak jeden fakt je, že pneuservisy šrouby zpravidla přetahují a jednak šroub po čase může i „zatuhnout“ a potom je potřeba hodně velká síla.
V neposlední řadě záleží na kopresoru, ale to jste si snad zjistili jak musí k utahováku byt kompresor silný.

rtepp

http://www.tu­ningforum.cz/vi­ewtopic.php?f=115&t­=90800

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.