Kubver

Jaký je rozdíl mezi uvedenými pneumatikami?

Mam na aute pneu 31×10.50 R15 Jaky je fakticky rozdil mezi 31×10.50 a 31×10.5 31×10.50 mi trochu drhnul o naraznik. Znamena. Ze 31×10.5 je nizsi?

Původní neotázka
Pneu jaky je rozdil

Uz mam odpoved. Jen nechapu proc odpovida nekdo, kdo tomu nerozumi a ostatni jeste davaji palec nahoru. 31×10.5 R15 neni oznaceni rafku, ale pneu v palcich. Jsou to offroad pneu. A mezi 31×10.5 a 31×10.50 neni zadny rozdil

Nejlepší odpověď
mosoj

Celý život jsem viděl jen takovéto značení.
http://www.mpne­u.cz/techinfo/

To co uvádíš je rozměr ráfku nikoliv pneumatiky!!!!!!!!!

Další odpovědi
gecco

31×10,5 a 31×10,50 je totožné…
Pokud ti jedna z nich někde o něco drhla, může být příčinou příliš široký (hranatý) dezén na té drhnoucí…
😉
A máš pravdu – je to označení pneumatiky, ne ráfku – některé ´velké´ gumy mají jiné značení, než gumy na osobáky – zejména ´balony´ (tedy offroad či nákladní).

1. gumy pro ´osobáky´ – A x B RC, kde
A … šířka pneu v mm
B … poměr mezi výškou bočnice a šířkou pneu v %
C … průměr ráfku v coulech

2. offroad
D x E RF, kde
D … celkový průměr pneu v coulech
E … šířka pneu v coulech
F … průměr ráfku v coulech

3. dokonce existuje ještě i další označení, např.
G RH, kde
G … šířka i výška pneu (má profil 100 %) v coulech
H … průměr ráfku v coulech

Arne1

Vůbec taky nevidím rozdíl mezi tím co tady uvádíš, nepřepsal ses někde ?
10.5 je přece stejná hodnota jako 10.50, to se snad učí děti v základce.

A to označení je skutečně ráfek, pneumatika by musela začínat trochu větším číslem, první číslo bývá mezi 150 a 230.

mosoj

Šířka, výška profilu, průměr ráfku, zatížení pneumatiky a rychlostní index

Podívej se na tvoji původní otázku, chytrolíne. Jednak tam chybí to co jsi dopsal později a jednak se ptáš na blbost.

nyjono

Jako bys nevěděl, jak to tu chodí a jak, komu a za co se dávají palce 🙂