Co jsou pneumatiky radiálky?

proč se některé pneumatiky nazývají radiálky?

Nejlepší odpověď
kropitko

radialky jsou pneumatiky,které mají konstrukci s textilním nárazníkem,tak mi to aspoň vysvětlil manžel,ale jestli je to správně,tak to netuším. Je pravda,že jsem si to tak nějak myslela,jen jsem to neuměla vysvětlit

Další odpovědi
mosoj

Typ pneumatiky ( diagonální, radiální) určuje způsob kladení vláken v kordových vrstvách pneumatiky.
U starých typů (diagonálních) byla vlákna kladená křížem.
Diagonální pneumatiky nahradily radiální. U těchto pneumatik jsou vlákna v kordové vrstvě
kladená kolmo k bokům pneumatiky ( radiálně).
Radiální pneumatiky mají nárazníkovou vrstvu tvořenou kovovými vlákny. Radiální konstrukce dává pneumatice lepší jízdní vlastnosti.