postcd

Plísně na potravinách a v nás, rozdíl?

je známo, že potraviny plesniví, a je známo, že jsou i plísně v lidském těle:
http://www.cpzp­.cz/clanek/1962-0-Jak-pozname-plisnove-infekce.html
http://www.bri­tannica.com/EB­checked/topic/222357/f­ungus/275016/P­arasitism-in-humans

proto se chci zeptat zda tyto druhy plísní se liší a když třeba na zalenině či ovoci plesniví nějaké místečko a já to sním, tak zda je tento druh plísně kompatibilní s životem v lidkém těle?

Nejlepší odpověď
anonym

Jako srovnávat mykózu kůže a stromu… Ano – je to velký rozdíl. Především na-rozdíl od bakterií neexistují „pozitivní“. Všechny plísně produkují toxické látky. Různí se pak ve způsobu rozmnožování, podhoubí, toxicitě,…

Další odpovědi
da ny

Zanesený organismus plísněmi je bohužel velmi nebezpečná a častá záležitost dnešní doby
Ty skryté, „neviditelné“ jsou mnohem nebezpečnější! Troufám si říci, že kromě těch tzv. ušlechtilých plísní (stále je to plíseň a je dobré jimi v potravě „šetřit“) hned tak žádné viditelně plesnivé ovoce či zeleninu nepozřete 🙂 Zeleninu a ovoce je dobré řádně omývat a pokud se občas neobejdete bez banánů – odříznětě raději špičky.
Na ovoci a zelenině jsou velmi nebezpečná místa a v původně mechanicky poškozeném plodu – hnědé, změklé flíčky a fleky. Takovému se raději vyhněte, rozhodně nevykrajujte. V takové potravině byť s 1 flíčkem už je spousta PATULINU !!! ☹
Téměř „trestuhodné“ je podávání vykrájených jablek, broskví, paprik apod. zejména dětem, což s oblibou dělávají některé „pečlivé“ babičky svým vnoučatům.
Odplísnění organismu a odlehčit tak zejména játrům lze týdenní „dietou“, kdy se z potravy na čas vynechává např. cukr (včetně ovoce) a výrobky z droždí (včetně pečiva). Lze opakovat i několikrát v roce.