Nenaplněný

Plíseň na okny ?

Máme stará špaletová okna. Okna nemají těsnění a nad okny se tvoří plíseň. Může mít na rozsah této plísně vliv také zvíšená vlhkost v bytě, nebo se plíseň tvoří vždy nad okny, která nemají těsnění ? Viděl jsem okna ve starých chalupách, kde plíseň nebyla. Díky za rady.

Nejlepší odpověď
briketka10

musíte opravdu více větrat, plíseň vzniká i rozdílem teplot venku a uvnitř bytu, květiny mají velký vliv na plíseň a jestli věšíte prádlo v bytě tak také..

velmi účinné přípravky Vám posílám v odkazu

http://www.eche­mie.cz/proti-plisnim-plisen-v-byte-dome

http://bakterie-a-enzymy.cz/bio-repel-chytra-houba-proti-plisni

http://www.pro­tiplisnove-natery.cz/ter­moizolacni-natery/index.php

Další odpovědi
dudu

Pokud jste v místnostech enormně nezvýšili podíl vodní páry např. tím, že více „dýcháte“ nebo třeba na sporáku pravidelně vaříváte pařák brambor pro svoje zvířátka, pak tento stav signalizuje, že na podmínky letošní zimy máte nedostatečně izolováno zdivo a došlo k jeho promrznutí. Problém se příště nemusí opakovat, a pokud ano, pak je třeba uvažovat o zateplení.

anonym

Okna bez těsnění by původcem plísně být neměla. Kde netěsnila okna, byla spíš zima. Původcem plísně bude spíše vlhkost v bytě. Chce to více větrat a pokud máte v této místnosti pokojové rostliny, zkuste je přemístit jinam. I ty totiž dost výrazně klima v místnosti ovlivňují.

nargorn

Plíseň roste tam kde je vlhko. Proti tvorbě plísně je nutno vysušit zdivo. Na stávající plíseň použijte Savo proti plísním, stačí postříkat a plíseň zmizí.Vyzkoušeno.

IK

Když se někde plíseň chytne, pak se tam drží a s vlhkem se rozmáhá.
Je dobře ji důkladně vyhubit, doporučuji BioRepel
viz. odkaz Briketka

cukrar

Je třeba stanovit příčinu plísně. Mnozí již na dálku poznali, že máte zvýšenou vlhkost. Já toz textu nepoznám, a ze zkušenosti vím, že se plíseň objeví i při průměrná vlhkosti. Spíše se domnívám, že jde o tepelný most. Každopádně ale máte povrchovou tepelnou hodnotu nižší jak hodnotu rosného bodu. toto laikům moc neřekne, ale je to fakt. nejdříve musíte měřit teplotu a vlhkost. Samozřejmě, pokud oknem bez těsnění táhne a ochladí betonový překlad nad oknem, tak se plísěň musí objevit…