Kuře

Jak se zbavit plísně na zdech?

Doma jsme zkoušeli všechno – od skoro každodenního otvírání oken přes zavírání koupelny až po těch ,, vysávačů " plísně které mění vlhkost na vodu. Zbytečně. Už jsme z toho doma celí zoufalí, nemáte prosím nějakou dobrou a účinou radu? Předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Sůwa

Kuře, tenhle server má sice mnoho předností, ale na podobné dotazy by to chtělo jiný typ poradny, na př. www.poradna.net, nebo www.ceskykutil.cz, www.kutime.cz… Tady to proběhne – dotaz, pár odpovědí a jedeme dál, kdežto na specializovaných poradnách získáš spoustu nápadů i po delší době. Taky bude nutno uvést mnoho dalších podrobností.

Další odpovědi
mosoj

Nejprve je třeba zjistit odkud se vlhkost ve stěně bere. Pokud je to zemní vlhkost, každá rada těžká. Pomůže jen dodatečné odizolování základů. Pokud je to jenom tím že zeď prochládá či promrzá tak nekolik rad je zde:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/plisen-v-byte

cukrar

Kuře, je třeba zjistit příčinu, tu pak odstranit. Pokud nejste z oboru, je třeba pozvat technika, aby zjistit příčinu, navrhl řešení.
V 90% to je špatná vororovná izolace, špatná povrchová teplota zdí a oken, příliš velká vlhkost v bytě… atd…
začněte tím, že si bedet měřit vlhkost a teplotu vy bytě…
Doplňuji:
že si budete měřit vlhkost a teplotu v bytě…

omlouvám se za chybu..
viz poradte.cz

hanny 2

Zkuste Savo proti plísním sprej,větrat a topit!Měnili jsme letos v červnu okna za plastová a plíseň se na jedné zdi objevila a toto pomohlo!Navíc je to provozovna kadeřnictví,pe­dikúry a kosmetiky,kde je vlhký vzduch,protože se tam neustále pouští voda!

anonym

Vymalovat omyvatelnou barvou a cas od casu umit zdi vodou s belidlem (Savo apod.). Bydlim na venkove a plisen na zdech jsem znal moc dobre. Ale mam od ni pokoj od te doby co zdi takto omyvam jednou za ctvrt roku.