EDA

Plíseň kolem plastových oken

KAMARÁDCE SE V BYTĚ KOLEM PLASTOVÝCH OKEN ZAČALA LETOS DĚLAT PLÍSEŇ. POSTŘÍKÁNÍ SAVEM JE NÁROČNÉ NA VYDÝCHÁNÍ A I NENÍ MOC ÚČINNÉ. SAMOZŘEJMĚ VĚTRÁ A VĚTRÁ A TOPÍ A TOPÍ… OKNA MÁ JIŽ MIN. 2–3 ROKY.

Nejlepší odpověď
anonym

Není to rozhodně tím,že nevětrá,my bydlíme v panelovém domě a od té doby,co máme plasťáky,tak máme plíseň všichni nájemníci,někdo více a někdo méňe.My používáme FUNGISPRAY proti plísním s bělícím účinkem interiérové,je moc dobré a nesmrdí,účinek také téměř okamžitý.

Další odpovědi
venkovan

Zateplit taková místa – zřejmě je tam nedostatečná izolace a na studené zdi se sráží pára. A zkusit reklamovat, je totiž otázkou jak firma utěsnila okna kvalitní izolační pěnou.

mosoj

Na místě je to zateplení ostění. Ovšem zvenku. Zevnitř pouze když přilepíte polystyren celou plochou aby nebyla pod polystyrenem mezera kam by se ta vlhkost mohla dostat. Plesnivělo by to pod tím.

Pomůže i obložení ostění dlaždičkou. Dlaždička se dá snáze otírat a udržovat a plíseň na ní neroste. Já jsem to takto vyřešil u vchodových dveří.

Změřte si jakou máte relativní vlhkost v bytu. Pokud je víc jak 60 % tak nezbývá nic jiného než větrat nebo více topit.

Radak

Ahoj, my to děláme jako Jami, ještě k tomu občas otírám hadříkem dole okno, když je orosené. Mám totiž všude kytky a u kluků v pokoji je akvárko, tak máme vyšší vlhkost(v pane­láku).

jandmil

Vraťte tam ta dřevěná okna a bude pokoj.