tatanka

Paštika z kachních jater- recept osvědčený potřebuji do práce,SvatoMar­tinské hody.Díky

Doplňuji:
Je to do práce, zaměstnavatel je hospodář, paštika bude psaná jako kachní.

Nejlepší odpověď
Drap

Na svatomartinské hody má být husa.

Další odpovědi
anonym

Našla jsem recept ale stejně jen na husí játra. Podle mého ale není problém použít místo husích kachní játra.
Dobře protučnělá játra vypereme a ze silných částí nakrájíme kostičky, zbytek prolisujeme přes síto. Sklenici vyložíme plátky slaniny. Na dno navršíme vrstvu kostiček, osolíme, okořeníme paštikovým kořením, pokračujeme kostičkami jater, opět osolíme a okořeníme. Nahoru nmalijeme prolisovaná játra a překryjeme tenkými plátky slaniny a polijeme 2 lžícemi rumu. Plníme 2,5 cm pod horní okraj. Sklenice uzavřeme a sterilujeme 2 hodiny.

elektrikář

Sterizace masových konzerv by měla být 1 hodina jeden den a za 24 hodin ještě jednou 1 hodina.