Panák před stresující zkouškou?

Přátelé, myslíte že před státní závěrečnou zkouškou na VŠ, je dobré se trochu zklidnit a otupit nějakým panákem kvůli stresu? Názory se bijí, jedni říkají "pomáhá to", druzí zase v žádném případě. Jakou máte ZKUŠENOST Vy? Já zatím žádnou. Díky.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

U každého to působí jinak. Mě osobně to nepomáhalo spíše naopak. Někdo to používal stabilně. Musíš si to nějak vhodně odzkoušet.

Další odpovědi:

Bronzový

Raději si dej kousek kvalitní čkolády, kelímek kávy a cigáro :)

Zlatý

Přikláním se k Fidelovi - kvalitní čistá čokoláda lepší panáka. Nejenže zklidní, ale i zahřeje, pozitivně naladí a i zbystří rozum.
Navíc čokoláda z dechu i voní, panák když by z pusy zavál ke komisařům by nemohl sehrát negativní úlohu.
A není marné se ještě pořádně vyspat.

Zlatý

Též mám pozitivní zkušenost spíš s tou čokoládou.

Zlatý

Panáka raději ne, ještě by tě od té zkoušky mohli vyhodit bez náhradního termínu.

Bronzový

Proti stresu jsou vitamíny řady B, tedy B komplex.
Z mé zkušenosti mi pomohlo že jsem se smířila s tím že ze sebe udělám debila. Tedy že budu čelit tomu že nevím ale budu zdatně plavat i za cenu toho že ti kdo ví si toho všimnou. Fungovalo to stoprocentně. Adrenalin, žádné zábrany, žádné obavy. Ostatní měli průjem buď ze stresu nebo z panáka a byli vyklepaní jak jsem je neznala. Smířit se s ostudou neznamená že se nebudeš učit, ale že se nebudeš bát se ztrapnit takže tě snadno napadne vše co víš a nepřemýšlíš o tom zda to říct. Padnou tak všechny skryté mindráky najednou. Co jiného je strach ze zkoušky, strach z neúspěchu než že klesneme v někoho očích, třeba i ve svých?
Pojistit se B komplexem je ale dobré. Při stresu vzrůstá jejich potřeba a stres máš už jen z toho že se musíš učit a nemáš tolik času na zdravé aktivity včetně spánku a pohybu.
Doporučuji Kyselinu listovou SUPER od Naturvita protože kromě stresu také snižuje Homocystein, který se také při stresu zvyšuje a pak působí neurotoxicky, potíže s trávením a pamětí... což se vyplácí před zkouškou aspoň týden udržet na uzdě.
Vysoký Homocystein je zodpovědný i za to že i když už jsme ze stresu venku nemůžeme se dostat do normálu. Takže vitamíny se vyplatí nejen jako prevence ale i následně na zotavení. Béčka jsou vodou rozpustná a po 6h se z těla vyplaví takže chápeš že je jich většinou spíš chronický nedostatek.

Zdroj: http://www.naturvita.cz/cs/kli stova-super_cs.php

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.