Avatar uživatele
filip.v

Panák před stresující zkouškou?

Přátelé, myslíte že před státní závěrečnou zkouškou na VŠ, je dobré se trochu zklidnit a otupit nějakým panákem kvůli stresu? Názory se bijí, jedni říkají „pomáhá to“, druzí zase v žádném případě. Jakou máte ZKUŠENOST Vy? Já zatím žádnou. Díky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4476 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

U každého to působí jinak. Mě osobně to nepomáhalo spíše naopak. Někdo to používal stabilně. Musíš si to nějak vhodně odzkoušet.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Fidel

Raději si dej kousek kvalitní čkolády, kelímek kávy a cigáro :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
venkovan

Přikláním se k Fidelovi – kvalitní čistá čokoláda lepší panáka. Nejenže zklidní, ale i zahřeje, pozitivně naladí a i zbystří rozum.
Navíc čokoláda z dechu i voní, panák když by z pusy zavál ke komisařům by nemohl sehrát negativní úlohu.
A není marné se ještě pořádně vyspat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Též mám pozitivní zkušenost spíš s tou čokoládou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Panáka raději ne, ještě by tě od té zkoušky mohli vyhodit bez náhradního termínu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
IK

Proti stresu jsou vitamíny řady B, tedy B komplex.
Z mé zkušenosti mi pomohlo že jsem se smířila s tím že ze sebe udělám debila. Tedy že budu čelit tomu že nevím ale budu zdatně plavat i za cenu toho že ti kdo ví si toho všimnou. Fungovalo to stoprocentně. Adrenalin, žádné zábrany, žádné obavy. Ostatní měli průjem buď ze stresu nebo z panáka a byli vyklepaní jak jsem je neznala. Smířit se s ostudou neznamená že se nebudeš učit, ale že se nebudeš bát se ztrapnit takže tě snadno napadne vše co víš a nepřemýšlíš o tom zda to říct. Padnou tak všechny skryté mindráky najednou. Co jiného je strach ze zkoušky, strach z neúspěchu než že klesneme v někoho očích, třeba i ve svých?
Pojistit se B komplexem je ale dobré. Při stresu vzrůstá jejich potřeba a stres máš už jen z toho že se musíš učit a nemáš tolik času na zdravé aktivity včetně spánku a pohybu.
Doporučuji Kyselinu listovou SUPER od Naturvita protože kromě stresu také snižuje Homocystein, který se také při stresu zvyšuje a pak působí neurotoxicky, potíže s trávením a pamětí… což se vyplácí před zkouškou aspoň týden udržet na uzdě.
Vysoký Homocystein je zodpovědný i za to že i když už jsme ze stresu venku nemůžeme se dostat do normálu. Takže vitamíny se vyplatí nejen jako prevence ale i následně na zotavení. Béčka jsou vodou rozpustná a po 6h se z těla vyplaví takže chápeš že je jich většinou spíš chronický nedostatek.

Zdroj: http://www.na­turvita.cz/cs/klis­tova-super_cs.php

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek