filip.v

Panák před stresující zkouškou?

Přátelé, myslíte že před státní závěrečnou zkouškou na VŠ, je dobré se trochu zklidnit a otupit nějakým panákem kvůli stresu? Názory se bijí, jedni říkají „pomáhá to“, druzí zase v žádném případě. Jakou máte ZKUŠENOST Vy? Já zatím žádnou. Díky.

Nejlepší odpověď
Drap

U každého to působí jinak. Mě osobně to nepomáhalo spíše naopak. Někdo to používal stabilně. Musíš si to nějak vhodně odzkoušet.

Další odpovědi
Fidel

Raději si dej kousek kvalitní čkolády, kelímek kávy a cigáro :)

venkovan

Přikláním se k Fidelovi – kvalitní čistá čokoláda lepší panáka. Nejenže zklidní, ale i zahřeje, pozitivně naladí a i zbystří rozum.
Navíc čokoláda z dechu i voní, panák když by z pusy zavál ke komisařům by nemohl sehrát negativní úlohu.
A není marné se ještě pořádně vyspat.

quentos

Též mám pozitivní zkušenost spíš s tou čokoládou.

Michal Kole

Panáka raději ne, ještě by tě od té zkoušky mohli vyhodit bez náhradního termínu.

IK

Proti stresu jsou vitamíny řady B, tedy B komplex.
Z mé zkušenosti mi pomohlo že jsem se smířila s tím že ze sebe udělám debila. Tedy že budu čelit tomu že nevím ale budu zdatně plavat i za cenu toho že ti kdo ví si toho všimnou. Fungovalo to stoprocentně. Adrenalin, žádné zábrany, žádné obavy. Ostatní měli průjem buď ze stresu nebo z panáka a byli vyklepaní jak jsem je neznala. Smířit se s ostudou neznamená že se nebudeš učit, ale že se nebudeš bát se ztrapnit takže tě snadno napadne vše co víš a nepřemýšlíš o tom zda to říct. Padnou tak všechny skryté mindráky najednou. Co jiného je strach ze zkoušky, strach z neúspěchu než že klesneme v někoho očích, třeba i ve svých?
Pojistit se B komplexem je ale dobré. Při stresu vzrůstá jejich potřeba a stres máš už jen z toho že se musíš učit a nemáš tolik času na zdravé aktivity včetně spánku a pohybu.
Doporučuji Kyselinu listovou SUPER od Naturvita protože kromě stresu také snižuje Homocystein, který se také při stresu zvyšuje a pak působí neurotoxicky, potíže s trávením a pamětí… což se vyplácí před zkouškou aspoň týden udržet na uzdě.
Vysoký Homocystein je zodpovědný i za to že i když už jsme ze stresu venku nemůžeme se dostat do normálu. Takže vitamíny se vyplatí nejen jako prevence ale i následně na zotavení. Béčka jsou vodou rozpustná a po 6h se z těla vyplaví takže chápeš že je jich většinou spíš chronický nedostatek.

Zdroj: http://www.na­turvita.cz/cs/klis­tova-super_cs.php