Lenjička

Ovocné šťávy – jaké kupovat? Nejsou džusy jen voda s cukrem?

Při detoxikaci by měl člověk hodně pít. Ráda ybch pila také nějaké ovocné šťávy, ale nevím co s pod tím představit. Většina džusů (i těch dražších) jsou jen koncentráty se spoustou zbytečných cukrů a škodlivých látek.
A dělat si šťávu z ovoce a zeleniy? To ji raději sním celou 🙂

Nejlepší odpověď
rvrablik

Pokud to s detoxikací myslíš vážně (předpokládám, že tedy máš větší zdravotní problém dlouhodobého / chronického rázu), pak je dobré

  • ráno na lačno pít pravidelně (denně) 0,2–0,3L vlažné vody s vymyčkanou citrónovou šťávou – pro ochucení (postačí 2× stisknout)
  • čaj v letním období zelený, popř. bylinkový (dle chronických zdrav.problémů), častěji střídat
  • cyklické střídání pití čaje a vody (co 1hod až 2hod), vypít min. 0,25L za max.2hod (tělo vodu vstřebává určitou rychlostí!)
  • džusy pro zpestření je možné taky, ale určitě ředit vždy s vodou (nejlépe 1:1 nebo 1:2), pozor na velmi levné i velmi drahé džusy (je třeba si udělat svůj „průzkum“)
  • ovoce a ovocné šťávy raději ráno a dopoledne, odpoledne a večer raději zeleninu (tak je organismus uzpůsobený: ráno potřebuje rychlou energii z cukrů, odpoledne potřebuje vitamíny a snížení rychlosti trávení, aby si večer mohlo tělo odpočinout)

Vlastní šťávu z ovoce a zeleniny, tak to je dost velký luxus (cenově, energeticky, časově náročné ale hlavně neefektivní – vyhodí se jako odpad cenná vláknina, která působí v trávicím systému jako „drátěnka“ na nádobí, navíc váže na sebe i vodu!!)

Lépe je tedy:

  • vybrat si v blízkém obchodě kvalitní nepředraženou ovoc.šťávu (sirup), takže můžeš pít vodu se šťávou
  • vybrat si v blízkém obchodě kvalitní nepředražený džus (viz výše).

Jinak si sehnat více informací o detoxikaci (vygooglovat si správná hesla) a investovat do dobrých knih o detoxikaci. Pak je můžeš mít denně při ruce.

A to nej nakonec: jasně definovat cíl, který chceš detoxikací dosáhnout! Nevzdávej se, když to nepůjde hned ani rychle. Každý organismus je jedinečný, takže je na tobě objevit co a jak.

Přeju Ti hodně zdaru na cestě, kterou sis vybrala. A pokud ji podnikneš, ať dojdeš k cíli!
*

Další odpovědi
mosoj

Pokud to myslíte s detoxicí vážně, je třeba pít
jenom čistou vodu a vitamíny dodávat tělu ve formě zeleniny.

dědapetr

Co zkusit místo džusů minerální vodu a zeleninu a ovoce jíst syrové.

janek66

Doporučil bych Lažanský mošt.Je opravdu dobrý a NENÍ vyráběn z koncentrátu.Je čistě přírodní.Je k dostání např. v Kauflandu.Zelená litrová sklenice s červeným uzávěrem.Jablko, jablko s vlákninou, višeň, hruška…