leporela22

jak hodně pít?

Dobrý den mám otázku je mi 16 roků a nevím kolik mám pít deně vypiju asi 5–6 litrů pití je to moc a škodí mi to nějak?

Nejlepší odpověď
Bedy

No záleží čeho, ale 5–6 litrů je v zimním období dost.
Něco jiného jsou limonády plné umělých sladidel (jsou nebezpečná), něco jiného je obyč voda, ale něco jiného je alkohol (dehydratují) nebo káva (taky dehydratuje).
Doplňuji:
Hlavně se vyvarujte tzv. light nápojů – jsou plné umělých sladidel – například aspartam E951, acesulfam k E950, cyklamáty E952, sacharin E954 – jsou nebezpečné pro lidské tělo (například mohou způsobit rakovinu močáku, poškození varlat, aspartam se v těle rozkládá na jedovatý metanol, prostě hnus).
I když třeba Kofola bez cukru je slazená E960, což je sladidlo získané ze stévie (taková rostlina). Některé light potraviny jsou třeba slazeny i sukralózou (E955), která je celkem nezávadná nebo isomaltem (E953), který není zdravotně závadný. Oba se získávají z řepy cukrovky.

Dále pozor třeba na barviva – zejména třeba na E120 nebo-li košenila či karmín – získává se z takových broučků a může být rakovinotvorný. Dále pozor třeba na E131, které taky nepatří mezi zdravá barviva – vyrábí se z dehtu (ten je třeba v cigaretovém kouři).

Doporučuju se mrknout na www.emulgatory.cz a podívat se na jednotlivá éčka, zda-li jsou zdraví prospěšná či nezávadná či závadná nebo vyloženě ohrožující život . Určitě to stojí za to a věřím, že se budete cítit lépe. Některá éčka třeba stojí i za bolestmi hlavy nebo za různými alergiemi, apod.

Další odpovědi
hanulka11

je to hodně ,dost tím zatěžuješ ledviny

HakitoCZ

Nejlíp pít vodu. V tomhle množství je to nejlepší. Nebo se sirupem. Ale hlavně se vyhýbat umělým sladidlům!

huxa

v zimě by průměrnému člověku měl vystačit 1,5litrů vody, lépe o trochu víc. Tvých 6 litrů je ještě v normě v létě.

pusinka50

V zimě se doporučuje vypít za den 2 litry, v létě 3–4 litry tekutin, přičemž za tekutinu se považuje obyčejná voda a neslazené čaje různých příchutí

honza19hk

no pokud 6 litrů piva tak to je hodně… pokud vody tak to asi neškodí.