Pokročilý

jak hodně pít?

Dobrý den mám otázku je mi 16 roků a nevím kolik mám pít deně vypiju asi 5-6 litrů pití je to moc a škodí mi to nějak?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

No záleží čeho, ale 5-6 litrů je v zimním období dost.
Něco jiného jsou limonády plné umělých sladidel (jsou nebezpečná), něco jiného je obyč voda, ale něco jiného je alkohol (dehydratují) nebo káva (taky dehydratuje).
Doplňuji:
Hlavně se vyvarujte tzv. light nápojů - jsou plné umělých sladidel - například aspartam E951, acesulfam k E950, cyklamáty E952, sacharin E954 - jsou nebezpečné pro lidské tělo (například mohou způsobit rakovinu močáku, poškození varlat, aspartam se v těle rozkládá na jedovatý metanol, prostě hnus).
I když třeba Kofola bez cukru je slazená E960, což je sladidlo získané ze stévie (taková rostlina). Některé light potraviny jsou třeba slazeny i sukralózou (E955), která je celkem nezávadná nebo isomaltem (E953), který není zdravotně závadný. Oba se získávají z řepy cukrovky.

Dále pozor třeba na barviva - zejména třeba na E120 nebo-li košenila či karmín - získává se z takových broučků a může být rakovinotvorný. Dále pozor třeba na E131, které taky nepatří mezi zdravá barviva - vyrábí se z dehtu (ten je třeba v cigaretovém kouři).

Doporučuju se mrknout na www.emulgatory.cz a podívat se na jednotlivá éčka, zda-li jsou zdraví prospěšná či nezávadná či závadná nebo vyloženě ohrožující život . Určitě to stojí za to a věřím, že se budete cítit lépe. Některá éčka třeba stojí i za bolestmi hlavy nebo za různými alergiemi, apod.

Další odpovědi:

Zlatý

je to hodně ,dost tím zatěžuješ ledviny

Pokročilý

Nejlíp pít vodu. V tomhle množství je to nejlepší. Nebo se sirupem. Ale hlavně se vyhýbat umělým sladidlům!

Stříbrný

v zimě by průměrnému člověku měl vystačit 1,5litrů vody, lépe o trochu víc. Tvých 6 litrů je ještě v normě v létě.

Stříbrný

V zimě se doporučuje vypít za den 2 litry, v létě 3-4 litry tekutin, přičemž za tekutinu se považuje obyčejná voda a neslazené čaje různých příchutí

Stříbrný

no pokud 6 litrů piva tak to je hodně... pokud vody tak to asi neškodí.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1282
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.