holčička

Otázka na rozvod?

Kamarádka se rozvádí a chci se zeptat jestli je spravedlivé rozdělit se fifty.Bude vychvovat 2 děti,mají barak,auto.

Nejlepší odpověď
standa

Spravedlivé bude TO, na čem se buď:

  1. oba DOHODNOU nebo
  2. to, co určí SOUD

Do majetkového vypořádání vstupuje spousty různých faktorů, které je zde velmi složité posuzovat v obecné rovině.

Každopádně bude nutné do ´spravdlivého´ vypořádání zahrnout:

  • vypořádání bydlení
  • stanovení výživného
  • dohoda o styku s nezletilými dětmi
  • dohoda o ´započítávání´ různých dalších výdajů otce nad rámec výživného (dárky, vánoce, sport.výzbroj ap.) do „tabulkové“ výše výživného
  • dohoda o rozdělení movitého majetku