EvaStraz

Podala jsem žádost o rozvod, již proběhlo první kolo a dcera mi byla svěřena. Jak teď vzít rozvod zpět? Jak postupovat?M

zpětvzetí žalobního návrhu o rozvod manželství

Nejlepší odpověď
baghira

Rozvod je podle mě natolik vážná věc, že by se neměl podávat a rušit jen tak podle toho, jak se panička zrovna vyspí.

Ve fázi podání návrhu na rozvod lze ještě vše vzít zpět písemným podáním žalobce (navrhovatele), ze kterého vyplývá, že žalobce nechce v zahájeném řízení pokračovat. Na základě takového podání soud řízení zastaví.

Pokud řízení již probíhá, mohou oba manželé v rámci tohoto řízení shodně navrhnout, aby řízení bylo přerušeno. Jednání bude přerušeno i tehdy, pokud se oba manželé nedostaví bez předchozí omluvy, a také v případě, kdy jeden z páru navrhne přerušení jednání, ke kterému se druhý nedostaví bez předchozí omluvy. V přerušeném jednání je pokračováno po uplynutí minimálně 3 měsíců, pouze však v případě, je-li k pokračování podán návrh. Není-li podán návrh v období 1 roku, soud řízení zastaví.

Zdroj: http://www.pro­zeny.cz/magazin/sex-a-vztahy/pruvod­ce/11160-rozvod-prubeh-rozvodoveho-rizeni-5

Další odpovědi
Berušinka

Rozvod zpět?! To nechápu … tak buď jste se rozhodla pro to nebo ono … chcete tedy s manželem zůstat spolu?