FOG

Otaci se Slunce kolem sve osy?

Nasa ted uverejnila dalsi snimky z vesmiru a tak me napadla otazka,jestli muzeme videt slunce i z druhe strany,kdyz se cela Zeme kolem nej obtaci.
Mesic myslim vidime stale stejne.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ano, Měsíc jako by se bál ukázat druhou stranu a neustále se otáčí tak, že vidíme jen jeho jednu stranu.
Slunce se otáčí. Slunce se otáčí jinou rychlostí na rovníku a u pólů. Na rovníku se otočí jednou za 25 dní, na pólu za 36 dní.
Takže pokud to vezmeme takto, můžeme vidět i jeho odvrácenou stranu. Co je to však u této ohnivé koule druhá strana?

Další odpovědi
vodník

Jelikož povrch slunce je tvořen hmotou,kterou řadíme do skupenství nazývajícím se „plazmou“,je problém vidět slunce z jedné strany,natož pak ze strany druhé.Jde o to,že toto skupenství je v neustálém pohybu a celý povrch se tím neustále mění.Je proto relativní i tvrzení,že ze země vidíme stále stejnou stranu slunce.Záleží na časovém úseku,pozorování a rzchlosti změn probíhajících na slunci.