Osobní bankrot

dobrý den.Jako okradená bývalým přítelem a momentálně na mateřské neschopna splácet peníze ukradené z plat kary a půjčky přemýšlím o podání návrhu na vyhlášení osobního bankrotu a oddlužení.Ale nevím,jak postupovat,aby věřitelé souhlasili s tím,že dostanou jen 30procent dlužné částky.Bývalý přítel byl sice odsouzen a soudem uložena náhrada škody,ale nic nemá,dělat asi nebude....
Doplňuji:
před rokem mi právnička řeka,že z něj peníze dostane,to byl za to ještě ve výkonu trestu...nedostala a nedostane...trvalý pobyt má na městském úřadu a nejspíš je schovaný unějaké další co mu naletěla.U soudu dokonce odmítl říct,kde skončily cennosti co mi vzal.nejspíš na ně dostal další ženskou.Jinak spolupracoval,vše doznal ....jen kde nic není,ani exekuce nepomůže a nejspíš bychji jako neúspěšnou nakonec ještě zaplatila.karta byla pojištěná,ale protože si za půl roku co tu bydlel PIN našel,pojištění je bezpředmětné.Jen asi 4700se mi vrátí od firmy,kdesi koupil mobil a účtenku podepsal svým jménem.Tam 3roky trval soud,který jsem včera vyhrála.Nechápu,jak mohl na kartu s ženským jménem vůbec něco koupit...no jo obchodníci prokšeft udělají cokoliv.Celá záležitost mě stála 200 000a zpět se vrátí jen ty 4700.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Bronzový

Vidíte to? Jak jste důvěřivá? Paní, platební karta je pojištěná?

Zkuste se podivat na stranku ''SOS: Sdruzeni obrany spotrebitelu''. V sekci finance si v pravem hornim rohu kliknete na ''Informacni centrum insolvence'' a tam pak informace o oddluzeni najdete. Je tam i telefonni linka na kterou muzete zavolat a poradit se, nicmene ta je dost draha.
Snad vam tato informace pomuze, hodne stesti. Jay

Zlatý

Já bych se na ´věc´ podíval z právního nadhledu:
- návrh na bankrot můžete podat sama
- o vyhlášení bankrotu však musí rozhodnout SOUD, který bude docela dost podrobně zkoumat všechny důvody pro a proti
- já v tuto chvíli neumím posoudit zda bankrot (což pozor není žádná výhra !!!) soud vyhlásí či nikoli
- pokud by byl bankrot vyhlášen (což určitě nebude v řádu týdnů, ale měsíců), tak to určitě nebude s aktivním souhlasem/nesouhlasem věřitelů..., to bude čistě jen rozhodnutí soudu
- kromě toho, že přemýšlíte o bankrotu, doporučuji, abyste přemýšlela nebo nechala si poradit co se dá dělat s možností "hojit" se na bance, která by karty měla mít pojištěné (nevím zda se jednalo o kartu s PIN, jak byly prolomeny ochranné prvky ap.)
- zároveň si myslím, že bude na místě pobavit se o teoretických možnostech jak bývalé přítele ´přimět´ k třeba i splátkovému režimu náhrady škody, případně se pobavit i s exekutorem, který by možná věděl, jak nějaký peníz/majetek z bývalého dostat.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.