Katak

Osobní bankrot

Dobrý den.
Chtela bych se zeptat:

1. Když by soud schválil osobní bankrot, bere se jako příjem i diety?
Např. Řidič kamionu si vydělá třeba 15 000,– a na dietách mu to hodí dalších 30 000. Započítává se to do příjmu nebo ne?
2. Když člověk žádá o osobní bankrot, musí mít smlouvu na neurčito. Je to nějak vymezeno? Jakože např. musí být v pracovním poměru déle než 6 měsíců a pod.

Děkuji Vám předem za odpověď

Odpovědi
Sandra

Dobrý den, přesné odpovědi nevím, ale snad by vám mohl pomoci odkaz: http://osobni-bankrot.info/, kde se podrobně osobním bankrotem zabývají a mají tam také poradnu.

Zdroj: http://osobni-bankrot.info/

standa

Problematika „osobního bankrotu“ byla na těchto stránkách už probírána nesčetněkrát. Níže jsem do zdroje uvedl odkaz na jednu z mnoha obdobných otázek, tak se na ni podivejte. Případně si do zdejšího vyhledávače (modrá lišta nahoře) zadejte výraz „bankrot“…

K vaším konkrétním otázkám lze odpovědět takto:

1.
diety (nebo-li cestovní náhrady) se pro různé účely započítávají různě, ale v tomto případě, se jedná o příjem, který je případně exekuovatelný…, na druhou stranu po vyhlášení osobního bankrotu, soud nezkoumá strukturu příjmu dlužníka, ale zkoumá zda je dodržováno rozhodnutí o povinných splátkách vůči věřitelům

2.
druh a délka pracovní smlouvy, jakož i zdroj příjmu (pracovní poměr, osvč,…) není rozhodující při posuzování žádosti o vyhlášení osobního bankrotu

DOPLNĚNA:

To oskar:

A co by měli daňoví poplatníci v případě osobních bankrotů platit ?

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/osobni-bankrot-14

oskar

Vy si udělate uvěry a nechate si to zaplatit od danovych poplatniku!