hubickova

Osobní bankrot

Dlužník má zhruba 1,5 milionu dluhů,čistý měsíční příjem 25000,splácet by mněl měsíčně 28 tisíc.Pocho­pitelně nesplácí,nemá z čeho.Je vlastníkem bytu,na kterém je ještě nesplacená hypotéka asi 650 tisíc.Byt má hodnotu kolem 1,3 milionu.Jak postupovat,protože jediné možné řešení vidíme v osobním bankrotu.A zajímalo by mně,jestli se ten byt bude muset prodat,je to dá se říct jediný majetek dlužníka.A kam se obrátit s oddlužením-na nejbližší soud?

Nejlepší odpověď
anonym

Projděte si, prosím, podmínky osobního bankrotu. Jestliže dlužník své dluhy nesplácí, soud mu pravděpodobně nevyhoví. Osobní bankrot má pevně stanovená kriteria a soud musí vidět záruku toho, že dlužník má snahu své závazky plnit. Považovat za normální, že si člověk nadělá dluhy a potom to za něj zaplatí všichni ostatní ze svých daní je přece hodně nefér.

Další odpovědi
jmhad

Základní podmínkou osobního bankrotu je to,že věřitelé/musí být minimálně 2/ souhlasí s tímto způsobem částečné úhrady dluhu. Návrh na osobní bankrot je nutné podat insolvečnímu soudu,nejlépe pomocí právníka, a doložit doklady – dluhy,výdělek,sou­pis majetku,úspory a další.Sou nepřezkoumává tzv. čestnost dlužníka a také nemusí s osobním bankrotem souhlasit.
Je dvojí možnost osobního bankrotu

1. dobrovolný odprodej svého veškerého majetku,tedy i bytu a ponechta si jen to nejnutnější
2.Na 5 let si ponechat jen životní minimum /3400,– na osobu/ a veškerý svůj příjem dát na dluhy.