Osobní bankrot

Mohu na sebe vyhlásit osobní bankrot,pokud nemůžu dostát finančním závazkům v případě ,že mám hloupostí a né vyloženě svou vinnou záznam v rejstříku trestů??Mám exekuce a příjem pouze z pracovní neschopnosti necelých 6000,–kč za posledního půl roku + 3000 výživné na syna.Existuje i jiné východisko než osobní bankrot nebo ne?Děkuji za informace

Odpovědi
standa

Osobní bankrot ´nevyhlašujete´ vy, ale je to rozhodnutí soudu.

Vy můžete podat ´jen´ návrh na vyhlášení bankrotu a soud váš návrh taky nemusí schválit.

Doporučuji, abyste se podíval na obdobnou otázku, na kterou odkazuji níže ve zdroji…, je zde několik ´doporučení´ jak postupovat.

A jestli existuje i jiné východisko ? To záleží od výše vašich dluhů a vašich možností pracovat, mít příjem, případně zpenežit svůj zbytný movitý majetek… Je to složité, ale pokud půjdete problému opravdu ´naproti´ i za cenu těžkých „ztrát“ ze svého dosavadního životního standardu, tak by to nemuselo být marné…

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-lepsi-podstoupit-exekuci-nebo-vyhlasit-osobni-bankrot