mallone

Omáčka k těstovinám

Chci si udělat nějakou rychlou omáčku, ať je nejím suché.

Dám smažit cibuli, zaliju vodou se solamylem, přidam kečup a sul, šunku na kostičky junior.

Ještě něco, aby to mělo nějakou chuť? Asi jste si všimli, že nejsem kuchař :)

Díky za radu

Nejlepší odpověď
beer

Než tvoji verzi, kouknul bych raději na net, stačí jen vyhledat – třeba:
http://www.la­buznik.cz/recep­t/kategorie/o­macky-na-testoviny/

Další odpovědi
anonym

Můžeš přidat nějaké bylinky nebo dochutit sojovkou, worchestrem a kořenícími směsmi.
K těstovinám je výborná i sýrová omáčka. Nic náročného – uděláš si základ a do toho rozpustíš 1–2 taveňáky, nebo strouhaný sýr, nebo strouhanou nivu.
Nebo si připrav omáčku z jater (uvařit doměkka, propasírovat, dle potřeby zahustit a ochutit).
Když omáčku správně ochutíš, tak k těstovinám jde prakticky každá.

badisko

http://recepty­.vareni.cz/bo­lonska-omacka/ uprav si to podle sveho misto mleteho masa tam hod ten parek..pokud nemas protlak pouzij kecup.. atd …oooo a ano kdyz das osmazit cibuli a zalijes ji vodou se solamylem tak to nejsi opravdu kuchar ..a v tom pripade slava hotovym vyrobkum na testovivy v plechovkach za par kacek…:D…

cochee

nějaké bylinky – dobromysl (oregano), jinak na těstoviny mám takové zelenino-houbové směsi nadělané do skleniček, jen to vyklopím a prohřeju. A úplně nejjednodušší je česnek a olivový olej, to přímo na ty těstoviny na talíř.

elektrikář

Udělat omáčkový základ, Osmažit dvě velké cibule, pokrájení na drobno, V hotelu do nich kuchař dával šperku cukru zkaramelizovat pro barvu.Zapášit moukou a udělat cibulovou jíšku. Zředit vývarem z kostí a kořenové zeleniny, Z nouze lze použít masox. Po rozvaření cibule přecedit nebo roznixovat. Pak třeba kus jater po rozmixování osolit a opepřit. Nebo přidat dušené houby, Další možnost. Okurku na drobno a trochu láku nebo lžíci octa.Je znojemská, Já používám zeleninové lečo a rajský protlak bobkový list a nové koření.A feferonku. Jde to zjemnit kouskem másla a smetany okyselit a kopr, křen.Paprikové řezy a beraní rohy a feferonku. Možností je mnoho, šunku na drobounko,

Italomil

Ahoj mallone,

když jsem si přečetl tvůj recept tak jsem si nejdřív myslel že si děláš legraci, ale vypadá to že to všici myslíte docela vážně, no upřímně se bojím o tvé zdraví, protože kombinace těchto surovin je nebezpečná zbran hromadného ničení a myslím že je to totální znehodnocení těstovin i té nejnižší kvality.

Přikládám ti recept na špagety pomodoro, které jsou nejlepší a nejrychlejší recept na těstoviny, omáčku zvládneš za dobu co se vaří pasta.

Dáš v osolené vodě vařit špagety, poté krátce na pánvi na olivovém oleji orestuješ na půlku nakrájené cherry rajčátka a 2 stroužky česneku, zaleješ troškou vývaru a rajčátka trošku povaříš a rozmačkáš, nazávěr česnek vytáhneš a můžeš přidat kousek másla pokud chceš mít omáčku krémovější a čerstvou bazalku, mezitím se ti dovaří těstoviny na skus, na talíři posypeš trochou parmazánu (prosím ne eidam).

Vím že budete mít všici výhrady k ceně surovin, třeba hlavně parmazánu, ale já si prostě koupím 125 g parmazánu za 90 Kč a vydrží mi min. 2 měsíce když ho používám na posypání těstovin. Prostě lepší lžička medu jak kýbl hnoje.

ItalianFood

Pekná čuňárna tedy co sis dělal 🙂

Já jsem minulý týden v lednici také dost prázdno a musel velmi improvizovat, ale vznikla mi z toho nakonec vynikající omáčka. Tady je můj hokus pokus postup:

Základ samožřejmě cibule, po chvilce smažení jsem přidal na malé kostičky nakrájený zbytek maďarské klobásy, kterou jsem v lednici našel. Nechal smažit, uvlonit tuk a vůni.
Poté přidal několik nakrájených rajčat, lehce to podlil vodou a chvíli dusil. Na konec už jenom dochutil trochou čerstvých bylinek a solí. Nevěřil jsem, ale bylo to vážně moc dobré :)

A když neni čas, mam v zásobě vždy nějakou hotovou omáčku. Používam klidně uncle bens a případně ho trochu doladim a jednou za čas si dopřeju nějakou bombu přímo z itálie typu http://www.ita­lianfood.cz/www-italianfood-cz/eshop/3-1-Omacky-Pesto-Salsa-Horcice/14-2-Omacky/5/928-Granoro-Sugo-alla-bolognese-370g