Dobrá duše

Omáčka k těstovinám ?

Nějaký tip na osvědčenou omáčku k těstovinám co netrvá urobit půl dne?

Btw nemám rád plísňové sýry a houby .)

Nejlepší odpověď
pusinka50

Já například osmažím na kostičky pokrájenou cibuli, na tom osmažím na kostičky nakrájený točený salám, to je chvilka, přidám koření – lžičku červené papriky, půl sáčku koření na špagety, zaleju jemným a ostrým kečupem halp und halp, prohřeju to a na závěr přidám hodně majoránky podle chuti a jen krátce prohřeju, aby majoránka nezhořkla. Případně naředím trochou vody. Když je to chuti mdlé, přidám ještě koření na špagety i majoránku. Ňami, ňami.:-)

Další odpovědi
anonym

Našeptávač Ti nefunguje? Zkus zadat stejný dotaz a najdeš stejnou otázku. Co to podle pravidel Odpovědí.cz znamená určitě víš.

Omáčka k těstovinám | Odpovědi.czChci si udělat nějakou rychlou omáčku, ať je nejím suché. Dám smažit cibuli, zaliju vodou se solamylem, přidam kečup a sul, šunku na kostičky junior.
www.odpovedi.cz
www.odpovedi.cz/o­tazky/omacka-k-testovinam

anonym

špenátová
http://recepty­.vareni.cz/spe­natova-omacka-k-testovinam/
moc dobrá mňamka

iceT

Balíček mletého masa hodit na osmaženou cibuli(nebo i bez cibule,ale pak nepřidávej tuk)posypek kořením na špagety a poctivě míchej,taky rozděl maso na co nejmenší kousky.Můžeš lehce podlévat vodou,až změkne přidej rajský protlak a nechej ještě chvíli dusit.Dochuť si podle sebe a máš falešnou boloňskou.

Damiana

Vyrob si pesto: Rozmixuješ čerstvou bazalku, parmazán, piniové oříšky, sůl, evo olej, pepř. Promícháš s těstovinami a hotovo. Výborné pesto je i z čerstvého špenátu.

Carbonara je také super. Osmažíš italskou šunku (kostičky), vhodíš k ní uvařené špagety, přidáš směs ze syrových žloutků, parmazánu a asi deci vody, v níž se vařily špagety. Prohřeješ, ale nevaříš. Taky rychlovka.

Taky můžeš vyzkoušet další mou oblíbenou. Na evo oleji osmahneš cibulku, kostičky mrkve a celeru, podliješ trochou bílého vína a přidáš rajčata z konzervy. Dobře provaříš. Dochutíš solí, pepřem a citrónem. Když k tomu přidáš ančovičky (necháš rozvařit v základu) a černé olivy – máš „Putanescu“.

Rychlovka – a dobrota – je i tohle: Povaříš sušená rajčata, ty pak rozmixuješ spolu s černými olivami, bazalkou, parmazánem a evo olejem. Promícháš s těstovinami.
Je hodně chuťově výrazná, dost ostře nakyslá a to je fajn. Ale je tak hustá, že se dá použít i na bruschetty. Těstoviny ovšem krásně obalí. Rozředit ji můžeš opět vodou v níž se vařily špagety.

lucik_k

Doporučuji kombinaci šunky, sýru, smetany a pórku.. fakt moc dobré http://www.zdrava-kucharka.cz/2013/03/­07/testoviny-s-porkem-a-sunkou/ pak mám ráda ještě s mletým masem (na cibulce orestovat mleté hovězí maso, přidat spařená rajčata a trochu kečupu, podusit, dochutit solí, pepřem, česnekem a bazalkou)