Avatar uživatele
9 řemesel

Okurčičko,okur­čičko, …

závojem Tvým bude sklíčko…, že by okurková sezona? Rychlokvašky jsou v kameňáku,pro­ložené a zatížené,(ne zatížené minulostí,ne ne),ale co takhle recept na klasické ZNOJEMSKÉ OKURKY s jejich nezaměnitelnou nasládlou chutí.Nemá někdo nějaký dobrý vyzkoušený recept?Já jdu zatím zkontrolovat to mléčné kvašení!(annas ,díky za nápovědu,já si ale fakt nebyl jistý,zda mléčné,ale o. určitě umyté !!!).
Doplňuji:
Pro jami155 : při kolika stupních sterilovat?U tak krátké doby asi více než 80 ? Nebo ne, aby nebyla okurková kaše?!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? anonym, panenka, annas, anonym, Jahoda, elektrikář, anonym před 5019 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Já jsem si okurky objednala u zelináře. V pondělí je budu nakládat. Už několik roků používám recept, který jsem dostala od kamarádky. Je pracnější, protože ingredience a nálev dávám do každé sklenice zvlášť. Výhoda – nezůstane mně nálev.

Vložím recept, třeba někoho zaujme.

Dávkování na l sklenici (0,7 l).

5 kuliček pepře, 5 kuliček nového koření, 1 bobkový list, l žička hořčicového semínka, 3 sachariny, 2 kávové lžičky soli, 1 polévková lžíce cukru, 0,9 – 1 dl octa (jak kdo má rád kyselé).
Okurky naskládat do sklenice, proložit koprem, česnekem, cibulí, křenem,(dávám i feferonku), nalít ocet a dolít vodou z vodovodu, aby byly okurky ponořené, ale nedotýkaly se víčka.

I když umělá sladidla nepoužívám, v tomto případě ano. Vyzkoušela jsem nálev jen s cukrem, není to ono.

Vařit 20 minut na 80 °C. Okurky jsou křupavé.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ja delam takhle:3,5l vody,1l octa,0,5 kg cukru,10dkg soli,4 bobkace,10 ku­licek noveho koreni,mrkev a cibule na kolecka,cesnek nebo chili papricku,pul lzicky horc.seminka.,po­pripade kdo ma rad snitku kopru.Lak nechat vychladnout,nalit do sklenic s okurkami a steriluju max 4.min,protoze je mame radi chrupavejsi.Kolik sklenic a kolik laku? Na 5kg okurek 3,5l laku,a 12 sklenic 720ml sklenic.
Doplňuji:
Omlouvam se je to opravdu 80 stupnu,voda v zavar .hrnci do puli sklenic,ja to nechavam,jen aby se chytla vicka,nikdy se nam nezkazily.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
rybíz

Dobrý nálev na okurky je: 0,625 l octu, 1,5 l vody, 17,5 dkg cukru, 6 dkg soli, 1 bobkový list, 3 kul. pepře, 3 kul. nového koření – uvařit, sterilovat 15 minut při 100 st. C. Mám dlouhodobě vyzkoušeno, je výborný.

Zdroj: prodavač v zelenině

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pondělí

především musíte mít okurky se Znojemského kraje,
na naložení ani tak nezáleží,jako na množství sacharidů v hmotě,na době výsevu a sklizně a jlavně na poměru stáří a velikosti
proto Znojemské okurky,dostaly značku EU

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek