9 řemesel

Okurčičko,okur­čičko, …

závojem Tvým bude sklíčko…, že by okurková sezona? Rychlokvašky jsou v kameňáku,pro­ložené a zatížené,(ne zatížené minulostí,ne ne),ale co takhle recept na klasické ZNOJEMSKÉ OKURKY s jejich nezaměnitelnou nasládlou chutí.Nemá někdo nějaký dobrý vyzkoušený recept?Já jdu zatím zkontrolovat to mléčné kvašení!(annas ,díky za nápovědu,já si ale fakt nebyl jistý,zda mléčné,ale o. určitě umyté !!!).
Doplňuji:
Pro jami155 : při kolika stupních sterilovat?U tak krátké doby asi více než 80 ? Nebo ne, aby nebyla okurková kaše?!

Nejlepší odpověď
annas

Já jsem si okurky objednala u zelináře. V pondělí je budu nakládat. Už několik roků používám recept, který jsem dostala od kamarádky. Je pracnější, protože ingredience a nálev dávám do každé sklenice zvlášť. Výhoda – nezůstane mně nálev.

Vložím recept, třeba někoho zaujme.

Dávkování na l sklenici (0,7 l).

5 kuliček pepře, 5 kuliček nového koření, 1 bobkový list, l žička hořčicového semínka, 3 sachariny, 2 kávové lžičky soli, 1 polévková lžíce cukru, 0,9 – 1 dl octa (jak kdo má rád kyselé).
Okurky naskládat do sklenice, proložit koprem, česnekem, cibulí, křenem,(dávám i feferonku), nalít ocet a dolít vodou z vodovodu, aby byly okurky ponořené, ale nedotýkaly se víčka.

I když umělá sladidla nepoužívám, v tomto případě ano. Vyzkoušela jsem nálev jen s cukrem, není to ono.

Vařit 20 minut na 80 °C. Okurky jsou křupavé.

Další odpovědi
anonym

Ja delam takhle:3,5l vody,1l octa,0,5 kg cukru,10dkg soli,4 bobkace,10 ku­licek noveho koreni,mrkev a cibule na kolecka,cesnek nebo chili papricku,pul lzicky horc.seminka.,po­pripade kdo ma rad snitku kopru.Lak nechat vychladnout,nalit do sklenic s okurkami a steriluju max 4.min,protoze je mame radi chrupavejsi.Kolik sklenic a kolik laku? Na 5kg okurek 3,5l laku,a 12 sklenic 720ml sklenic.
Doplňuji:
Omlouvam se je to opravdu 80 stupnu,voda v zavar .hrnci do puli sklenic,ja to nechavam,jen aby se chytla vicka,nikdy se nam nezkazily.

rybíz

Dobrý nálev na okurky je: 0,625 l octu, 1,5 l vody, 17,5 dkg cukru, 6 dkg soli, 1 bobkový list, 3 kul. pepře, 3 kul. nového koření – uvařit, sterilovat 15 minut při 100 st. C. Mám dlouhodobě vyzkoušeno, je výborný.

Zdroj: prodavač v zelenině

pondělí

především musíte mít okurky se Znojemského kraje,
na naložení ani tak nezáleží,jako na množství sacharidů v hmotě,na době výsevu a sklizně a jlavně na poměru stáří a velikosti
proto Znojemské okurky,dostaly značku EU