Avatar uživatele
anonym

Odřel jsem si koleno, jak mám postupovat při jeho uzdravování?

před hodinou jsem si jej odřel a akorát zavázal. je to čistá odřenina jen epitelové vrstvy (horní část pokožky). Neni nijak znečištěná, odřel jsem si ji přes kalhoty, trochu krvácela.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, anonym, Deli, Pájo, rosinka před 4570 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Desinfekce, nechat zaschnout a případně pak ovázat.
Tak jsem to dělal a dělám, tělo si pomůže samo:-)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Vyčistiť a nechať na prírode. Ak by rana bola väčšia a hrozila infekcia jemne prekryť, nie sťahovať.
Ako mladý človek máte prirodzenú odolnosť a hlavne neplačte (dievčatá to nemajú rady…)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pájo

Je dobře, když rána lehce krvácí.. krví se do rány dostávají buňky imunitního systému a odplavují se případné nečistoty. Takovou ránu je dobré vyčistit desinfekcí přímo nebo pomocí vatového/gázového tamponu a peroxidu vodíku (existije i spray), jodisolu (příp. i Betadine roztoku). Po důkladném vyčištění „zadřenin“: vlakna textilie, jemný stěrk, prach apod. ránu v celé ploše překryjeme sterilním krytím nebo u menších ran náplastí.
Pro zmírnění bolesti a zánětu si můžete vzít Ibalgin 400 mg (nejlépe během jídla), nejvýše 3 potahované tablety denně. Odstup mezi jednotlivými dávkami je nejméně 4 hodiny.
Ránu kontrolujte (převazujte), peroxidem můžete odstraňovat případný hnis, později začít ránu promašťovat, aby zcela nezaschla (kupte si hydrogelové krytí v lékárně) a nevytvořil se strup, který se déle hojí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

Zkuste ho třeba zrestartovat 🙂

Jinak já na odřeniny, které nejsou hluboké či znečištěné, stříknu dcerám aloe spray a nechám zaschnout. Víc to neřešíme.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Já nedám dopustit na masti s mastichou – natřu a vše se velmi rychle hojí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rosinka

To nejlepší už tu vlastně bylo řečeno – vydesinfikovat a nechat být, tělo si umí poradit samo. A kvůli odřenině si neničit játra Ibalginem.

Nic ve zlém,PAJO, ale někdy mám takový pocit..nejste stroj? 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pájo

rosinko,
asi Vás zklamu, nejsem stroj a opravdu by mne zajímalo, proč Vám to tak někdy příjde(?)

..díky za doplnění..

S tím „ničením jater“ to je úlet a s tím Ibalginem to nemusí být vůbec přehnané…asi jste si doteď nikdy pořádně a na velké ploše nesedřela koleno (či bok).
Nepředpokládal jsem, že by zde ajťák prezentoval malé bebíčko na koleně, ale dal Vám hlas, takže to tak asi bude ;)
…v tom případě ať si bere jen jeden denně a to hned ráno během snídaně :) :p

před 4570 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek