Odřel jsem si koleno, jak mám postupovat při jeho uzdravování?

před hodinou jsem si jej odřel a akorát zavázal. je to čistá odřenina jen epitelové vrstvy (horní část pokožky). Neni nijak znečištěná, odřel jsem si ji přes kalhoty, trochu krvácela.

Nejlepší odpověď
www

Desinfekce, nechat zaschnout a případně pak ovázat.
Tak jsem to dělal a dělám, tělo si pomůže samo:-)

Další odpovědi
led

Vyčistiť a nechať na prírode. Ak by rana bola väčšia a hrozila infekcia jemne prekryť, nie sťahovať.
Ako mladý človek máte prirodzenú odolnosť a hlavne neplačte (dievčatá to nemajú rady…)

Pájo

Je dobře, když rána lehce krvácí.. krví se do rány dostávají buňky imunitního systému a odplavují se případné nečistoty. Takovou ránu je dobré vyčistit desinfekcí přímo nebo pomocí vatového/gázového tamponu a peroxidu vodíku (existije i spray), jodisolu (příp. i Betadine roztoku). Po důkladném vyčištění „zadřenin“: vlakna textilie, jemný stěrk, prach apod. ránu v celé ploše překryjeme sterilním krytím nebo u menších ran náplastí.
Pro zmírnění bolesti a zánětu si můžete vzít Ibalgin 400 mg (nejlépe během jídla), nejvýše 3 potahované tablety denně. Odstup mezi jednotlivými dávkami je nejméně 4 hodiny.
Ránu kontrolujte (převazujte), peroxidem můžete odstraňovat případný hnis, později začít ránu promašťovat, aby zcela nezaschla (kupte si hydrogelové krytí v lékárně) a nevytvořil se strup, který se déle hojí.

Deli

Zkuste ho třeba zrestartovat 🙂

Jinak já na odřeniny, které nejsou hluboké či znečištěné, stříknu dcerám aloe spray a nechám zaschnout. Víc to neřešíme.

hanulka11

Já nedám dopustit na masti s mastichou – natřu a vše se velmi rychle hojí.

rosinka

To nejlepší už tu vlastně bylo řečeno – vydesinfikovat a nechat být, tělo si umí poradit samo. A kvůli odřenině si neničit játra Ibalginem.

Nic ve zlém,PAJO, ale někdy mám takový pocit..nejste stroj? 🙂

Pájo

rosinko,
asi Vás zklamu, nejsem stroj a opravdu by mne zajímalo, proč Vám to tak někdy příjde(?)

..díky za doplnění..

S tím „ničením jater“ to je úlet a s tím Ibalginem to nemusí být vůbec přehnané…asi jste si doteď nikdy pořádně a na velké ploše nesedřela koleno (či bok).
Nepředpokládal jsem, že by zde ajťák prezentoval malé bebíčko na koleně, ale dal Vám hlas, takže to tak asi bude ;)
…v tom případě ať si bere jen jeden denně a to hned ráno během snídaně :) :p