Trumpeta

Odhlášení uživatele z bytu

Jsem nájemníkem v jednom z Pražských bytů ve vile. Na mé jméno je psán dekret na byt. V bytě bydlí i můj bratr se kterým už nechci v bytě bydlet.protože pije a chová se proti morálním i jiným pravidlům. Mohu mého bratra odhlásit z bytu, aby už neměl možnost bydlet v bytě ? Trvalé bydliště má právě v tom nájemním bytě. Děkuji za odpověď.

Odpovědi
standa

Pokud má bratr v tomto ´nájemním´ bytě trvalý pobyt, musel mu být tento pobyt udělen na základě nájemní smlouvy, ve které je uveden jako nájemce a s jeho podnájmem musel vedle vás souhlasit zejména vlastník bytu (město, družstvo, soukromá osoba…). Pokud chcete bratra ´dostat´ z bytu ven, musíte se obrátit na vlastníka bytu, který je oprávněn vašemu bratru nájemní vztah ukončit (pokud se však nejedná o nájemní vztah na dobu neurčitou při kterém má vlastník povinnost zajistit nájemci náhradní bydlení). Pokud pak budete mít v ruce novou smlouvu, ve které už nebude figurovat jméno vašeho bratra lze zahájit další kroky:

  1. navrh na zrušení trvalého pobytu (zde postupujte podle instrukcí uvedených v odkaze)
  2. návrh k vyklizení bytu pro případ, že by bratr nechtěl odejít dobrovolně (zde však budete muset postupovat v součinnosti s vlastníkem bytu…)

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zruseni-trvaleho-pobytu