Avatar uživatele
Registrovaný

jakým způsobem lze odhlásit z trvalého pobytu?

V mém bytě bydlí známý kterého jsem i trvale ke mně přihlásila. Situace se vyhrotila natolik, že známý nemá žádný příjem, tudíž na nic nepřispívá a nechce se mu ve svých 56letech ani pracovat, aby přispíval.Čhtěla jsem se zeptat jakým způsobem známého odhlásit z mého trvalého pobytu? Děkuji Petra Habrová

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Protože problematika ´odhlášení z trvalého pobytu´ se na tomto serveru opakuje téměř s železnou pravidelností, dovoluji si předložit podrobný návod "jak na to"

1.
Pro odhlášení osoby z trvalého pobytu (TP) v daném místě musí být splněny současně tyto podmínky:

a) osobě zaniklo UŽÍVACÍ PRÁVO k předmětné nemovitosti na dané adrese

b) osoba na dané adrese už nebydlí a ani objekt jinak neužívá

2.
v ideálním případě si tato osoba změnu TP vyřizuje sama*), a to tak, že se přihlásí k novému TP, tím dojde automaticky k odhlášení z původní ´adresy´

3.
pokud osoba ´nespolupracuje´ nebo nemá žádnou novou ´adresu´, kam by se přehlásila, pak nastupuje proces, kdy vy podáváte na úřad žádost o odhlášení dotyčné osoby (doložíte výše zmiňované podmínky) a úřad zahájí SPRÁVNÍ ŘÍZENÍ, na jehož konci je zpravidla přehlášení dotyčné osoby na tzv. "bezdomovecký TP", tj. na adresu konkrétního obecního úřadu.

4.
V rámci správního řízení, pak mohou být předložené dokumenty (např. prohlášení sousedů, že dotyčná osovba již v domě nebydlí ap.) ověřovány svědeckými výpovědmi ap.

*) v součinnosti s majitelem nemovitosti na NOVÉ adrese
---------------

Zákona č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel:

§ 10
1. Místem TP se rozumí adresa pobytu občana v České republice , kterou si občan zvolí zpravidla v místě, kde má rodinu, rodiče, byt nebo zaměstnání.

Občan může mít jen jedno místo TP, a to v objektu, který je podle zvláštního právního
předpisu označen číslem popisným nebo evidenčním, popřípadě orientačním číslem a který je podle zvláštního právního předpisu určen pro bydlení, ubytování nebo individuální rekreaci.

2. Z přihlášení občana k TP nevyplývají žádná práva k objektu uvedenému v odstavci 1 ani k vlastníkovi nemovitosti.

§ 12/1

Ohlašovna rozhodne o zrušení údaje o místu TP, byl-li zápis proveden na základě pozměněných, neplatných nebo padělaných dokladů, nepravdivě nebo nesprávně uvedených skutečností, anebo na návrh oprávněné osoby, zaniklo-li užívací právo občana k objektu nebo jeho vymezené části (např. bytu nebo obytné místnosti), jehož adresa je v evidenci obyvatel uvedena jako místo TP občana, a neužívá-li občan tento objekt.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Otázka tu padla již několikrát.
Použijte vyhledávač. To je ta modrá lišta nahoře.

http://www.odpovedi.cz/…



Avatar uživatele
Pokročilý

jedině dohodou,protože se musí sám odhlásit,přihlášením jinde,a nebo soudně,
A ještě by šlo,že mu najdete novou přítelkyni.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.