Od jakého měsíce začínají jarní deprese?

Nejlepší odpověď
rynek878

Vy všichni,kteří nevíte co to je deprese,tak buďte jenom rádi a hlavně se takovým lidem neposmívejte,pro­tože nevíte,kdy deprese navštíví Vás,apropo třetina lidí u nás podobnými příznaky depresím trpí.
Zde si o této nemoci něco přečtěte:

Na pozadí deprese (endogenní – „pravé“ deprese) bývá určitá dispozice (vloha). Je-li tato dispozice, mnohdy dědičně daná, aktivována, způsobí projevy poruchy. Tím spouštěcím elementem může být celá řada podnětů: stres, silný úlek, dlouhodobá nespokojenost, užívání některých léků (např. některé preparáty na vysoký tlak nebo antikoncepce), zvýšená konzumace alkoholu, nedostatek odpočinku a spánku, vyčerpávání organismu nezdravým životním stylem a podobně. Mnoho depresí se objevuje na jaře a na podzim
více zde:

Zdroj: http://www.de­prese.psychoweb­.cz/deprese-uvod/priciny-deprese

Další odpovědi
hanulka11

Co to jsou deprese? Neznám nic takového…musíte se radovat z toho co život přináší -vše má svůj význam
Doplňuji:
To jako si řeknete jéžiš on už je březen ,tak musím mít deprese?Nebo jaký má otázka smysl?

Drap

Podle počasí, každý rok jinak a u každého taky jinak.My co jim umíme předcházet to ani nemusíme sledovat

Já...

Dotaz vyznívá, „jako bysme je měli mít na jaře všichni…“. Tazatel si to asi skutečně spletl s jarní únavou, kterou má skutečně kdekdo…
Ta přichází, dle mého, s prvními slunečními paprsky, jejich UV záření působí na (po zimě) odvyklé tělo, které pak reaguje určitou malátností, únavou…
Klinicky diagnostikovaná (=léčená) deprese může mít vazbu na roční období a to zhoršením stavu v podzimních (event.zimních) měsících. Ta NEdiagnostikovaná však ne, ta nepřijde proto, že je právě jaro, léto podzim nebo zima.

sejtanka

U mě asi od včerejška co opět napadnul sníh.

dědapetr

Nemyslel/a jarní únavu,ta začíná když se po zimě oteplí.Depky nemám jsem v pohodě.

franku

Co je to deprese?I proti jarní únavě pomáhá posedět s blízkými lidmi u nějakého dobrého moku.Funguje to.

venkovan

Pokud vím, tak různé zdravotní problémy u lidi vyvolávají časté změny počasí. Na jaře a na podzim mají třeba problémy se žaludečními vředy apod.
Ale pokud na ně trpíte, udělejte si dobře. Třeba tím, že půjdete mezi lidi něco dobrého udělat. Ten dobrý pocit tělo i prohřeje. když nic jiného, tak třeba se domluvit s nemocnicí a jít předčítat knihy dětem, seniorům apod.
Nejhorší co je a co jsem slyšel, je si z depky dělat větší problém než je.
Tedy předpokládám, že se léčíte. když ne, tak rovnou k lékaři – taky to pomůže.

gnosis

ackoliv nejsem doktor, reknu ti to naprosto presne – jarni deprese zacinaji kazdorocne 21.brezna.