Obsah kvádru - S = 2*(ab+bc+ac)... znám stranu b, c a obsah. Jak zjistím stranu a?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Jednoduše ... stačí si vyjádřit neznámou ze vzorce. Počítám rovnici s neznámou "a" stejně, jako bych tam měl čísla:

S = 2*(ab+bc+ac) ...celou rovnici vydělím dvěma, abych se dostal dovnitř závorky, kde mám neznámou. Dostanu

S/2 = ab + bc +ac ... výraz bez neznámé převedu nalevo (odečtu ho od celé rovnice)

S/2 - bc = ab + ac ... na pravé straně vytknu "a"
S/2 - bc = a. (b+c) ... teď už jen vydělím celou rovnici tou závorkou a mám vzorec pro výpočet strany "a"

a = S/2 - bc
----------
b + c

(kde ------ nahrazuje zlomkovou čáru)
Doplňuji:
trochu se mi to samovolně pošouplo, ten zlomek je až zatím "rovná se"

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Bronzový

autacek

Jako, nechci Vám do toho kecat (otázka je již zamčená), ovšem s vzorečkem pro povrch (nikoli obsah) vypočítáte tak leda velký kulový ;-)

Zlatý

quentos

je namístě tazatele mást? Kdybych mu ještě voslil rozdíl mezi obsahem a povrchem (beztak se oboje značí S a ten rozdíl mezi nimi je formalita), bude z toho ještě víc jelen.

Bronzový

autacek

No pokud zná obsah, což bude asi a.b.c, tak by mu stačilo obsah podělit b a c, aby mu vyšlo a, ale máš pravdu, pokud zná povrch (což ale nepíše) pak by to bylo plně jak píšeš.

Zlatý

quentos

mmt, a.b.c je objem. Pokud budeme objemu u prostorových těles říkat obsah a u rovinných obrazců ploše taky obsah, bude z toho taky jelen. Jak říkám, tazatel to potřeboval jednoduše vysvětlit - asi měl za úkol použít uvedený vzorec. Sice máš pravdu, že použít vzorec pro objem by bylo jednodušší, ale třeba se to po nich ve škole nechtělo...

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2736
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 604
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.