Avatar uživatele
Registrovaný

Nevíte od kolika let(váhy)může mít dítě jen podsedák?

nikde nemůžu najít, jestli dítě (110cm,22kg)může mít už jen podsedák, nebo stále musí mít sedačku-našli jsme, že je to do 36kg,150cm-znamená to, že do té doby MUSÍ mít "celou sedačku"?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

nevím to přesně ,ale vím jen že vnuk jezdil v sedačce ještě loni to mu bylo 8 let a pak když už se do ní nevešel jsme mu koupili podsedák a nemá zdaleka ani 30kg

http://garaz.autorevue.cz/…


Avatar uživatele
Zlatý

Mrkněte níže do zdroje, kde odkazuji na téměř totožnou otázku, na kterou jsem již podrobně odpověděl.

Zákon zná pouze pojem "dětská autosedačka" , pojem "podsedák" není v zákoně řešen a tudíž jeho použití je na zvážení rodičů.

Každopádně ale podsedák nelze zaměnit za povinnou autosedačku !

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/otazky/ kdy-autosedacka-a-kdy-podsedak


Avatar uživatele
Bronzový

Koukněte na webové stránky BESIPu - typy autosedaček.

Zdroj: http://www.ibesip.cz/122_Nejve tsi-deti


Avatar uživatele
Stříbrný

anonyme, jednznačná odpověď.
MUSÍ mít schválenou autosedačku. podsedák je na něco jiného, třeba pro Krtináře, Janouškovou a další osoby malého vzrůstu,
Do 36 kg a 150 cm jen sedačku.
viz zákona 361/2000 §6

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.