Avatar uživatele
Registrovaný

Může dítě jezdit na sedadle spolujezdce?

Může dítě kterému je 11 let a měří 156 cm a važí 53 kg jezdit na sedadle spolujezdce pokud bude zajištěno bezpečnostním pásem.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Může !!!

To věkové omezení 12 let už v zákoně není..., dítě však musí být současně větší jak 150 cm a těžší než 36 kg.

---------
§ 6 silničního zákona

(1) Řidič motorového vozidla je...povinen
b) nepřepravovat ve vozidle... které není vybaveno zádržným bezpečnostním systémem,
1. dítě mladší tří let,
2. dítě menší než 150 cm na sedadle vedle řidiče,

c) přepravovat ve vozidle...které je vybaveno zádržným bezpečnostním systémem, dítě, jehož tělesná hmotnost nepřevyšuje 36 kg a tělesná výška nepřevyšuje 150 cm, pouze za použití dětské autosedačky;

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Ano (Díky Stando). Příště stačí otázku vložit jednou (jinak se jedná o porušení pravidel).


Avatar uživatele
Pokročilý

ano pokud je větší než 150cm.A těžší než řekla bych že 50kg.


Avatar uživatele
Stříbrný

Ano může sedět vpředu. Na věk nehleďte.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.