žolik

Kdy může dítě na sedadlo spolujezdce

Nejlepší odpověď
Berušinka

Asi od 12 let a od 150 cm – jako v autobusu na předních sedadlech =)

Další odpovědi
Hykam

Pokud bude v zádržném systému tak od narození.
Pokud je mimino v takové té skořepině, která se poutá obráceně ve směru jízdy, musí být bezpodmínečně vyřazen z činnosti airbag.
Jinak může bez zádržného systému (dětské autosedačky) po dosažení výšky 150cm.

anonym

Auta,traktoru,le­tadla,motorky,po­norky…

venkovan

Čím později, tím pro dítě lépe. Vše je v silničním zákoně, ale přední sedadlo je „sedadlo smrti“. Je horší než sedadlo řidiče a než zadní sedadla.

cukrar

Žolíku, jedině Hykam odpoveděl správně, jen ještě dodám,......ne­bo 36kg.

Viz zákon 361/2000 §6

obecně: omezení je jen typem vozidla, věkem tří let, zádržným systémem, výškou 150cm a váhou 36kg. Samozřejmě kombinací těchto možností…
ŽOLÍKU, stačí takto?