zajda1

Nevíte kdy se budou vracet přeplatky na daních cca?

Jsem student a zároveň pracuji. Nevíte kdy cca se budou vracet preplatky na danich? Dan. priznani jsem podaval pres zamestnavatele, myslim ze snad uz nejak v pulce unora. diky

Nejlepší odpověď
panenka

Do 30.4.2011 by vám měli vrátit přeplatek

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vraceni-preplatku-dani

Další odpovědi
Jambalaya

Pokud jste žádal o vyúčtování zaměstnavatele, pak vám bude přeplatek vrácen v únorové či březnové mzdě, tedy ve výplatním termínu březen či duben.
je na benevolenci zaměstnavatele, kdy zúčtování udělá, poslední termín je březnová mzda.

Doplněno k odkazu panenky na předchozí dotaz:
Je zde chybná odpověď!!!
Pokud někdo podává daňové přiznání v únoru a žádá v něm o přeplatek, nedostane nic. To z toho důvodu, že lhůta pro daňové přiznání je 31.3. a lhůta pro vrácení přeplatku je 30 dnů. Podáte-li žádost o přeplatek méně jak 30 dnů před termínem, FÚ nemůže přeplatek vrátit, neboť neuplynula lhůta pro vyměření. V tomto případě je nutné podat zvláštní žádost o vrácení přeplatku později.

standa

panenka i barbakan odpovídají na něco jiného než se ptal zajda 🙂

Roční zúčtování záloh daní z příjmu provádí zaměstnavatel v únorových nebo březnových výplatách…, takže ´přeplatky´ uvidíte buď někdy do 15.3. nebo 15.4. (podle toho kdy máte výplatní termín)

Jikra

Protože jsem zrušil konto v bance byl jsem vyzván bývalým zaměstnavatelem vyzvednout si doplatek daní 14.4.11. v den výplat.

anonym

Cca v půli dubna – května.