Avatar uživatele
Stařík2

Nerozumím alarmu, který komunikuje přes net. Ten mám pouze doma, ne na chalupě. Musí být net doma i na chalupě?

Nerozumím alarmu který komunikuje přes internet.Internet mám pouze doma , ne na chalupě.Musí být net doma i na chalupě ?

omunikace přes internet pomocí WiFi nebo ethernetu + GSM sítě pro SMS o poplachu
Ovládá IP kamery, spíná řízené zásuvky 230V + více než 20 typů bezdrátového příslušenství

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1989 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Odpoveď byla označena jako užitečná

Zde je podrobný popis instalace a využití.
https://domovni-alarmy.heureka­.cz/alarm-domovni-iget-security-m4/specifikace/#text

A zde odstavec, týkající se komunikace alarmu s telefonem, z něhož vyplývá, že instalace internetu na chalupě je nutná.
Pouze příjem na mobil je možný přes data.

Způsob komunikace alarmu s aplikací/te­lefonem:
Alarm iGET SECURITY M4 je připojen k síti Internet. Automaticky komunikuje se serverem. Připojení M4 k Internetu je nutné a je možné jej realizovat pomocí WiFi připojení (alarm obsahuje WiFi 802.11 b/g/n 150 Mb/s) nebo pomocí Ethernetového kabelu s konektorem RJ45 (rychlost 10/100 Mb/s). Mobilní telefon uživatele musí být připojen k Internetu kdekoliv na světě pomocí datového připojení nebo WiFi. Alarm tak datově komunikuje s mobilním telefonem. Alarm není možné k Internetu připojit pomocí datového přenosu přes SIM kartu. GSM připojení se SIM kartou je zde jako další/záložní volba jak může uživatele alarm kontaktovat – zasláním SMS o poplachu. Bezdrátové IP kamery jsou přímo napojeny na vaši domácí WiFi síť s připojením k Internetu stejně jako alarm M4.

P.S. Já osobně používám jako DO spínání spotřebičů na chatě (el.topení), před příjezdem na chatu, pouhým prozvoněním mobilem (zdrama) a hlídání objektu pomocí odesílání SMS mobilem u zařízení (placená SMS) paeger -resetátor PG-03 od „www.Stuchly.cz“. Paeger se starším mobilem Siemens C35, jsem koupil, včetně mobilu za 650,– Kč, na Aukru.
Jde o poměrně starší zařízení, ale funguje bez problémů, bez internetu a pouze se SIM kartou za 100,– Kč na celý rok. Dálkové ovládání je zdarma, hlášení o narušení objektu za cenu SMS.
Můžeš, vlastním mobilem, ovládat samostatně 2 releové výstupy a pomocí instalovaných kontaktů hlídá otevření dveří, případně i oken. Ale vše pouze drátově. Případně, ve spojení se samostatným pohybovým spinačem, odesílá SMS o narušení objektu opakovaně i v návaznosti na pohybu osoby v prostoru chaty.
A po doplnění přídavným časovým relé si zapínám topení na 2 hodiny provozu před příjezdem na chatu a pak se mi samo vypne, i v případě že je nevypnu záměrně, opět pomocí mobilu.
Mobil u paegeru je napájen z vlastní původní baterie, o jejíž stálé dobíjení se stará rovněž paeger.
Paeger je napájen ze sítě, ale v případě vypnutí sítě (zlodějem) mobil odešle rovněž SMS zprávu o narušení objektu.
Odkaz na paeger s popisem:
http://pest.cz/pg-03-profi-resetator-gsm-modul

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Stařík2 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Co takhle hodit ODKAZ na ten alarm, píšeš to dost zmateně.
Může to být třeba takto:
K plnému dálkovému ovládání alarmu (obsluha kamer aj.) je potřeba nějaké datové připojení – wifi, mobilní, drát. Alarm ovšem umí poslat i přes GSM SMSku o poplachu (pokud mu dáš SIMku). Možná umí přes tu SIMku i datovat (mobilní internet), jenže to jsem už na poli delfské věštírny. To víš – tak jak se ptáš, tak se i dozvíš! :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jáára

#

Upravil/a: jáára

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Láďa Nešpi

doporučuju zkusit zabezpečení bez připojení a elektřiny, na chatu ideální. Iot detektory REX SERVICES. Jednoduché, pošle smsku když se něco děje.

před 1781 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Stařík2

Iget security M4

před 1989 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Alarm iGET SECURITY M4 je připojen k síti Internet. Automaticky komunikuje se serverem. Připojení M4 k Internetu je nutné a je možné jej realizovat pomocí WiFi připojení (alarm obsahuje WiFi 802.11 b/g/n 150 Mb/s) nebo pomocí Ethernetového kabelu s konektorem RJ45 (rychlost 10/100 Mb/s). Mobilní telefon uživatele musí být připojen k Internetu kdekoliv na světě pomocí datového připojení nebo WiFi. Alarm tak datově komunikuje s mobilním telefonem. Alarm není možné k Internetu připojit pomocí datového přenosu přes SIM kartu. GSM připojení se SIM kartou je zde jako další/záložní volba jak může uživatele alarm kontaktovat – zasláním SMS o poplachu. Bezdrátové IP kamery jsou přímo napojeny na vaši domácí WiFi síť s připojením k Internetu stejně jako alarm M4.

viz http://www.iget­.eu/cs/securi­ty-m4
BTW – když píši ODKAZ, tak myslím ODKAZ! Příště na to hodím bobek, opisování mě NEBAVÍ! Navíc – tohle bys zvládl sám, kdybys použil google. :(

před 1989 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Stařík2

Bohužel jsem důchodce , téměř laik, takže nevím zda zabezpečit vzdálenou stavbu , respektive jak , pokud je tam zmínka o netu.Prostě nechápu. Net mám samozřejmě doma , ale ne na stavbě.Stavbu nespecifikuji. Je tam pouze el. síť.

před 1989 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek