Stařík2

Nerozumím alarmu, který komunikuje přes net. Ten mám pouze doma, ne na chalupě. Musí být net doma i na chalupě?

Nerozumím alarmu který komunikuje přes internet.Internet mám pouze doma , ne na chalupě.Musí být net doma i na chalupě ?

omunikace přes internet pomocí WiFi nebo ethernetu + GSM sítě pro SMS o poplachu
Ovládá IP kamery, spíná řízené zásuvky 230V + více než 20 typů bezdrátového příslušenství

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

Zde je podrobný popis instalace a využití.
https://domovni-alarmy.heureka­.cz/alarm-domovni-iget-security-m4/specifikace/#text

A zde odstavec, týkající se komunikace alarmu s telefonem, z něhož vyplývá, že instalace internetu na chalupě je nutná.
Pouze příjem na mobil je možný přes data.

Způsob komunikace alarmu s aplikací/te­lefonem:
Alarm iGET SECURITY M4 je připojen k síti Internet. Automaticky komunikuje se serverem. Připojení M4 k Internetu je nutné a je možné jej realizovat pomocí WiFi připojení (alarm obsahuje WiFi 802.11 b/g/n 150 Mb/s) nebo pomocí Ethernetového kabelu s konektorem RJ45 (rychlost 10/100 Mb/s). Mobilní telefon uživatele musí být připojen k Internetu kdekoliv na světě pomocí datového připojení nebo WiFi. Alarm tak datově komunikuje s mobilním telefonem. Alarm není možné k Internetu připojit pomocí datového přenosu přes SIM kartu. GSM připojení se SIM kartou je zde jako další/záložní volba jak může uživatele alarm kontaktovat – zasláním SMS o poplachu. Bezdrátové IP kamery jsou přímo napojeny na vaši domácí WiFi síť s připojením k Internetu stejně jako alarm M4.

P.S. Já osobně používám jako DO spínání spotřebičů na chatě (el.topení), před příjezdem na chatu, pouhým prozvoněním mobilem (zdrama) a hlídání objektu pomocí odesílání SMS mobilem u zařízení (placená SMS) paeger -resetátor PG-03 od „www.Stuchly.cz“. Paeger se starším mobilem Siemens C35, jsem koupil, včetně mobilu za 650,– Kč, na Aukru.
Jde o poměrně starší zařízení, ale funguje bez problémů, bez internetu a pouze se SIM kartou za 100,– Kč na celý rok. Dálkové ovládání je zdarma, hlášení o narušení objektu za cenu SMS.
Můžeš, vlastním mobilem, ovládat samostatně 2 releové výstupy a pomocí instalovaných kontaktů hlídá otevření dveří, případně i oken. Ale vše pouze drátově. Případně, ve spojení se samostatným pohybovým spinačem, odesílá SMS o narušení objektu opakovaně i v návaznosti na pohybu osoby v prostoru chaty.
A po doplnění přídavným časovým relé si zapínám topení na 2 hodiny provozu před příjezdem na chatu a pak se mi samo vypne, i v případě že je nevypnu záměrně, opět pomocí mobilu.
Mobil u paegeru je napájen z vlastní původní baterie, o jejíž stálé dobíjení se stará rovněž paeger.
Paeger je napájen ze sítě, ale v případě vypnutí sítě (zlodějem) mobil odešle rovněž SMS zprávu o narušení objektu.
Odkaz na paeger s popisem:
http://pest.cz/pg-03-profi-resetator-gsm-modul

Další odpovědi
aliendrone

Co takhle hodit ODKAZ na ten alarm, píšeš to dost zmateně.
Může to být třeba takto:
K plnému dálkovému ovládání alarmu (obsluha kamer aj.) je potřeba nějaké datové připojení – wifi, mobilní, drát. Alarm ovšem umí poslat i přes GSM SMSku o poplachu (pokud mu dáš SIMku). Možná umí přes tu SIMku i datovat (mobilní internet), jenže to jsem už na poli delfské věštírny. To víš – tak jak se ptáš, tak se i dozvíš! :)

jáára

#

Láďa Nešpi

doporučuju zkusit zabezpečení bez připojení a elektřiny, na chatu ideální. Iot detektory REX SERVICES. Jednoduché, pošle smsku když se něco děje.

Stařík2

Iget security M4

aliendrone

Alarm iGET SECURITY M4 je připojen k síti Internet. Automaticky komunikuje se serverem. Připojení M4 k Internetu je nutné a je možné jej realizovat pomocí WiFi připojení (alarm obsahuje WiFi 802.11 b/g/n 150 Mb/s) nebo pomocí Ethernetového kabelu s konektorem RJ45 (rychlost 10/100 Mb/s). Mobilní telefon uživatele musí být připojen k Internetu kdekoliv na světě pomocí datového připojení nebo WiFi. Alarm tak datově komunikuje s mobilním telefonem. Alarm není možné k Internetu připojit pomocí datového přenosu přes SIM kartu. GSM připojení se SIM kartou je zde jako další/záložní volba jak může uživatele alarm kontaktovat – zasláním SMS o poplachu. Bezdrátové IP kamery jsou přímo napojeny na vaši domácí WiFi síť s připojením k Internetu stejně jako alarm M4.

viz http://www.iget­.eu/cs/securi­ty-m4
BTW – když píši ODKAZ, tak myslím ODKAZ! Příště na to hodím bobek, opisování mě NEBAVÍ! Navíc – tohle bys zvládl sám, kdybys použil google. :(

Stařík2

Bohužel jsem důchodce , téměř laik, takže nevím zda zabezpečit vzdálenou stavbu , respektive jak , pokud je tam zmínka o netu.Prostě nechápu. Net mám samozřejmě doma , ale ne na stavbě.Stavbu nespecifikuji. Je tam pouze el. síť.