Kodetka

Nedostavil jsem se k soudu. Co ted?

Dobry den, prosim vas, dostal jsem dopis, ze se mam dostavit k soudu (nedoplatil jsem operaci oci) takze na me podali oznameni a tak se to melo projednavat jinak by mi sahli na plat. Jenze ja zaspal a nedostavil se. Dalsi vec je, ze mam podminku za napadeni. Muze to soud nejak spojit a nezavrou me? Jsou to sice odlisne veci, ALE…co mi hrozí, ze jsem neprisel?

Odpovědi
Pepa25

Z dotazu není jasné, proč jste byl předvolán k soudu – je to spor o zaplacení? V tom případě vaše nepřítomnost znamená pouze to, že jste byl k zaplacení odsouzen v nepřítomnosti a právě proto vám teď „šáhnou na plat“ …
S podmínkou za napadení to vůbec nesouvisí – pokud to tedy nebyla trestní věc. V jaké kauze vás tedy předvolali?

Kelt

Když dostanu dopis od soudu, abych se dostavil, tak je tam napsané, že pokud se nedostavím, bude mne to stát 50 000 Kč. Když nemohu, tak se přizpůsobím, nebo jim to oznámím. Soud omlouvá snad nečekané úmrtí v rodině, onemocnění nakažlivou nemocí nebo totální indispozice – přejede tě auto.

jáára

Používej příště Google kalendář. Mě teď taky vzbudil k soudu.
Dostaneš pokutu do 50k.

Edison

Mno, jestli na to soud nahlídne jako na pohrdání soudem… proměnu podmínky bych rozhodně bral v úvahu. Nerlze ovšem rozhodnutí soudu předjímat.

Rokio

Souhlasím s Pepou.

Dlužit peníze není trestný čin, ani přestupek, pokud je chceš splatit a aktivně pro to něco děláš. Podle mě je to občansko-právní spor, za který není zápis v rejstříku trestů.

Podmínečné odsouzení bys proměnil na nepodmíněný trest, pokud bys spáchal další trestný čin, nebo vážný přestupek (nebo několik přestupků). Za chůzi na červenou, chůzi mimo přechod pro chodce, nebo za nezapnuté pásy se podmínka obvykle nepřemění.

K soudu jsi chtěl jít, ale nešel jsi tam, protože jsi zaspal, což je nedbalost. Podmínka by se v tvém případě neměla přeměnit.