Avatar uživatele
Marek 123+

Můžou mě vyřadit z evidence úřadu práce, když jsem se nedostavila na schůzku? Ten den jsem se starala o nemocnou matku.

Můžou mě vyřadit evidence úřadu práce, nedostavila-li jsem se na schůzku? Byla 12.1.2016, ale pak mi přišel papír před vyřazením, abych se vyjádřila, jo, doložila sem papír od MUDr. Tylovej, že sem pečovala o mamku, má stupeň 3, přišlo mi usnesení, tam bylo napsáno, že sem se nedopustila maření rozhodnutí úřadu práce bez vážných důvodů, ale pak sem volala paní, co mě měla na starost, a ta řekla, že mě vyřaděj na 3 měsíce.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2972 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Máš telefon? Máš papír a tužku? Mohla jsi na pracák zavolat, mohla jsi poslat dopis. Ale teď mě i napadá, že pokud jsi schopna napsat dotaz na web, máš i počítač a mohla jsi poslat mejl pracovnici na úřadu práce – adresu máš na průkazce.
Jinak 12.1. je docela dlouhá doba a neříkej, žes nebyla schopná informovat dříve úřad práce.

Takže ano, vyřadí tě.

A koukám, že zprávu poslat umíš, tak proč jsi ji neposlala na ÚP, že máš zákonnou překážku a tudíž se nemůžeš dostavit.
Text zprávy, kterou mi tazatelka zaslala je: moc chitrej si proč nedelš na urad ty.

Upravil/a: JájsemRaibek

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
AmazedWolf

Kdybys to napsal/a česky, tak se možná budu snažit ti odpovědět.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

Podle mého názoru to nebyla první
schůzka na, kterou ses nedostavila,
proto Tě chtějí vyřadit na tři měsíce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

Nemysl,kdiš se omluvýž ,tak tejden to neny pobem.Po 7 dench musý byt nařp. neshopenke

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit

Avatar uživatele
Dismas

Vsadím se, že jsi Rom.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Uznávaným důvodem pro tvoje zapomenutí dostavit se na ÚP je jenom potvrzení lékaře, že jsi v ten termín nebyla schopna se dostavit se z důvodu nemoci. I když ses starala o mamku, měla jsi čas dostavit se.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Asi neposloucháš co Ti na úřadě práce říkají.Mně VŽDYCKY upozornili, že pokud se nebudu moci dostavit na schůzku, tak mám dát zprávu (poslat email, zavolat) a oni mně řeknou náhradní termín.
Taky se mně to stalo, jenže ne z důvodu pečevání, ale z jedné firmy mně zavolali, že se mám dostavit zrovna ten den na pohovor.Takže jsem okamžitě volal na ÚP a byl jsem přesunut na další týden s poučení, že pokud dostanu tu práci, mám se přijít odhlásit.
Takže Tvá výmluva je špatná a souhlasím s vyřazením.Ono je také potřeba poslouchat pokyny co Ti kde říkají.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ano , mohou. Měla jsi zaslat omluvu dříve, nebo zavolat a změnit termín schůzky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… slušnost je se omluvit dopředu …
… pracující člověk dostává peníze za práci > ty za plnění povinností vůči ÚP >>> bylo by velice správné,kdyby tě vyřadily a natrvalo …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek