Marek 123+

Můžou mě vyřadit z evidence úřadu práce, když jsem se nedostavila na schůzku? Ten den jsem se starala o nemocnou matku.

Můžou mě vyřadit evidence úřadu práce, nedostavila-li jsem se na schůzku? Byla 12.1.2016, ale pak mi přišel papír před vyřazením, abych se vyjádřila, jo, doložila sem papír od MUDr. Tylovej, že sem pečovala o mamku, má stupeň 3, přišlo mi usnesení, tam bylo napsáno, že sem se nedopustila maření rozhodnutí úřadu práce bez vážných důvodů, ale pak sem volala paní, co mě měla na starost, a ta řekla, že mě vyřaděj na 3 měsíce.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Máš telefon? Máš papír a tužku? Mohla jsi na pracák zavolat, mohla jsi poslat dopis. Ale teď mě i napadá, že pokud jsi schopna napsat dotaz na web, máš i počítač a mohla jsi poslat mejl pracovnici na úřadu práce – adresu máš na průkazce.
Jinak 12.1. je docela dlouhá doba a neříkej, žes nebyla schopná informovat dříve úřad práce.

Takže ano, vyřadí tě.

A koukám, že zprávu poslat umíš, tak proč jsi ji neposlala na ÚP, že máš zákonnou překážku a tudíž se nemůžeš dostavit.
Text zprávy, kterou mi tazatelka zaslala je: moc chitrej si proč nedelš na urad ty.

Další odpovědi
AmazedWolf

Kdybys to napsal/a česky, tak se možná budu snažit ti odpovědět.

briketka10

Podle mého názoru to nebyla první
schůzka na, kterou ses nedostavila,
proto Tě chtějí vyřadit na tři měsíce.

mojitek

Nemysl,kdiš se omluvýž ,tak tejden to neny pobem.Po 7 dench musý byt nařp. neshopenke

Dismas

Vsadím se, že jsi Rom.

Kepler

Uznávaným důvodem pro tvoje zapomenutí dostavit se na ÚP je jenom potvrzení lékaře, že jsi v ten termín nebyla schopna se dostavit se z důvodu nemoci. I když ses starala o mamku, měla jsi čas dostavit se.

anonym

Asi neposloucháš co Ti na úřadě práce říkají.Mně VŽDYCKY upozornili, že pokud se nebudu moci dostavit na schůzku, tak mám dát zprávu (poslat email, zavolat) a oni mně řeknou náhradní termín.
Taky se mně to stalo, jenže ne z důvodu pečevání, ale z jedné firmy mně zavolali, že se mám dostavit zrovna ten den na pohovor.Takže jsem okamžitě volal na ÚP a byl jsem přesunut na další týden s poučení, že pokud dostanu tu práci, mám se přijít odhlásit.
Takže Tvá výmluva je špatná a souhlasím s vyřazením.Ono je také potřeba poslouchat pokyny co Ti kde říkají.

Drap

Ano , mohou. Měla jsi zaslat omluvu dříve, nebo zavolat a změnit termín schůzky.

Mc Merkurion

… slušnost je se omluvit dopředu …
… pracující člověk dostává peníze za práci > ty za plnění povinností vůči ÚP >>> bylo by velice správné,kdyby tě vyřadily a natrvalo …