Pavlis 301

Bývalá přítelkyně mi zaplatila dluh převodem na účet a dnes ze msty tvrdí, že mi je půjčila.

Dobrý den. Bývalá přítelkyně mi opožděně zaplatila dluh převodem na účet a dnes ze msty tvrdí, že mi je půjčila. Je možné tvrdit, že jsem někomu něco půjčil, když nemá ode mě nic podepsaného? Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi
Pepa25

Samozřejmě, dohoda o půjčce může být ústní. Převod peněz je pak důkaz. Takže pokud vy neprokážete, že jste jí předtím půjčil, tak má rozhodně silnější pozici.

Nick42364

Ať ti řekne na základě čeho jí to napadlo, pokud by odpověděla „no vždyť jsem ti poslala peníze“ , odpověděl bych " ano jako splátku půjčky a jako důkaz mám svědka/komunikaci skrz fb,SMS, kde mě žádáš o peníze" doufám že jste jí je nepůjčil v hotovosti. Pokud by se jí vaše odpověď nezamlouvala odeslal bych jí opět že jde o splátku JEJÍHO dluhu vůči mě, a ať mi zašle na trvalou adresu před žalobní výzvu a zablokovat. Budete mít klid, případně to lze i bez blokace jen si myslím že s takovým typem člověka určitě nadále nechcete pokračovat v komunikaci 🙂 .

Filip84

Tvrdit je možné cokoli, otázkou pak je, s jakou úspěšností, a s jakými následky.

Samozřejmě, pokud by v příslušné věci pohnala žalobu k Tvému obecnému soudu, jako důkaz bude mít převod peněz z účtu na účet. Že Ti ty peníze půjčila, to bude tvrdit. Ty budeš tvrdit, že Ti ty peníze nepůjčila, že Ti vracela starý dluh.

S největší pravděpodobností budeš muset soudu prokázat, že ty peníze, o kterých ona tvrdí, že Ti je půjčila, Ti dluhovala, a z jakého titulu. Když důkazní břemeno neuneseš, opravdu je docela velká pravděpodobnost, že její žaloba o plnění z výpůjčky bude právem.

Kdo je všivák, má být chytrý, kdo je hlupák, má být poctivý. Proč, když se taháš s takovou osobou, nemáš na tak důležité věci papír? Nemusíš mít, ale pak se nediv a nestěžuj si, že Tvůj život nebude krásný! 👌🙄

Drap

Tvrdit může každý co chce. Pokud máš doklady o tom, že jsi jí půjčil, tak neni co řešit.

elkon

Každý převod peněz má svůj důvod. Je pak otázkou šetření zda oprávněný, nebo ne. Dokazování je pak složité.

terry

Každá půjčka by měla být sepsána.
Ověřený podpis je také potřeba. Za 30 Kč to stojí za to neriskovat případné potíže.
Kde je důkaz, že tys půjčil a nebo že ona půjčila?