Claris26

Jak vyřešit hrozící exekuci??

Dobrý den,
momentálně řeším s jednou firmou,poskyto­vatelem telekomunikačních služeb problém,který se už táhne delší dobu…Bydlela jsem na bytě,kde jsem si od téhle jisté firmy pořídila službu internet,nějakou dobu jsem jej využívala,ale po jisté době jsem se rozhodla,že se přestěhuji do jiné části města.Nejdříve jsem jim volala,jelikož jsem chtěla převést tuhle službu na novou adresu,navíc jsem si daný balíček služeb chtěla ještě rozšířit o TV a to mi bylo oznámeno,že vlastně nemám nárok,že na té adrese tuhle službu neposkytují…po­dotýkám,že za cca 10let co ta firma funguje si zvládla službou tv pokrýt pouze jedno jediné sídliště ve městě s 30.000 obyva­teli)…po nějaké době se mi to rozleželo v hlavě a jelikož jsem chtěla tyhle dvě služby na té nové adrese zřídit a neplatit x firmám,ale jen jedné,rozhodla jsem se napsat téhle společnosti email o ukončení smluvního závazku.Na to mi oni odpověděli,že ve všeobecných podmínkách,které jsem dostala ke smlouvě (nic jsem nedostala) je psáno,že při ukončení smluvního závazku z mé strany musím zaplatit 75% z dlužné částky,kterou bych do uplynutí dvou let měla zaplatit.S tím jsem samozřejmě nesouhlasila,je­likož pokud by mi byli ochotni a schopni vyjít vstříc,což nebyli,u téhle společnosti bych zůstala i nadále.Každopádně to dopadlo tak,že oni samozřejmě nic takového,že by byla vina na ukončení smluvního závazku na jejich straně,uznat nechtěli a tak předali tuhle pohledávku společnosti Logicall,která mi ted vyhrožuje žalobami a posílá předžalobní upomínky.Nevím jak to mám řešit,protože jsem přesvědčená,že jsem v právu a nechci jen tak někomu platit x tisíc…podotýkám,že smluvní pokuta byla cca 2500,– a spol.Logicall po mě chce cca 8500,–
Nemohli by jste mi někdo poradit jak tuhle moji situaci vyřešit??Mimocho­dem,exekutor chodí na adresu trv.bydliště,nebo tam kde se zdržuji??Případ­ně,neměl by vymáhat dluh tam,kde ten daný dluh vznikl??
Moc děkuji za případné reakce

Nejlepší odpověď
Hlada

Rozhodující je to, co máte napsané ve smlouvě. Z vašeho popisu není zřejmé, z čeho odvozujete, že ukončení vztahu je vinou poskytovatele služby. Máte ve smlouvě jasně napsáno, že jsou povinni vám zřídit službu kdekoli, kam se přestěhujete? Troufám si o tom pochybovat.
Pokuta za předčasné ukončení smlouvy může být dle NOZ max. 20%, nikoli 75%. Náklady na vymyhačskou firmu hradí zadavatel. Vy jste si ji neobjednala. Exekutor může vymáhat pohledávku až na základě rozsudku soudu. Vy jste odsouzená nebyla. Obraťte se se stížností na Telekomunikační úřad a dál postupujte podle výsledku.
Odhaduji, že na přeložení služby nemáte nárok, naopak máte povinnost zaplatit pokutu za předčasné ukončení smlouvy, ovšem v zákonné míře.

Další odpovědi
Pepa25

Otázka je zavádějící: neřešíte hrozící exekuci, ale spor o zaplacení, kde věřitel bude muset prokázat svůj nárok. Zaplatil bych, na co mají nárok z titulu předčasného ukončení smlouvy, ale nic navíc.

Claris26

Právě že jde o to,že ve smlouvě jsou jen pouze zapsány obecné informace o zřizované službě,nic konkrétního…všude se odvolávají na všeobecné podmínky,které jsem nedostala ani ke smlouvě,ani k nahlédnutí na provozovně před uzavřením smlouvy.Neříkám,že byli povinni mi převést službu kamkoli,kam se přestěhuji,ale jde o to,že neměli ani zájem cokoli řešit…najít aspoň nějaké řešení tohohle mého požadavku…
Co se týče smluvní pokuty,jak mi bylo sděleno,tak procentuální výše pokuty je uvedena ve všeobecných podmínkách,přijde mi to jako lychvařina a napadlo mě,jestli by se případně tohle samotné nešlo nějak napadnout??
Případně tedy,co mám dělat s těmi vymahači??Mám tedy nejdříve podat stížnost na telekomunikační úřad ( ten poskytovatel je soukromá firma NET Connect)a pak řešit nějaké vymahače,byť mi už poslali předžalobní upomínku??Můžete mi říct,pokud to víte,co bude po tomhle jejich kroku s předžalobní upomínkou následovat??Kamarád mi totiž říkal,že pošlou dva dopisy a než pošlou ten třetí,tak zazvoní u dveří a oblepují vybavení domácnosti ☹