school12

Nedostatek tekutin v těle

Co to může způsobit a kdy( pro nevědoulky:* : třeba omdlím, když nevypiju kolik tekutin?)
Díky

Odpovědi
beer

Projevy dehydratace viz například:
http://www.hubnuti-jak.cz/pitny-rezim/projevy-dehydratace/

Reezo

Při nedostatku tekutin se tělo začíná dehydratovat. Tudíž budeš mít hustší krev. Můžeš se cítít malátně a může to doprovázet i bolest hlavy. Při horších případech nastupují halucinace a přeludy známé jako Fatamorgána. To už člověk musí být ale bez vody třeba 2 dny a to už podle mě bude člověk mlít z posledního. Udržovat se hydratován je důležitější než potrava, ale potrava je také důležitá. Je tam ten rozdíl, že bez jídla vydrží člověk déle, jelikož tělo začne požírat samo sebe.
Až nebude kde vzít energii, tak začně tělo kolabovat