Gami.Pet

Existuje halucinace?

Podle me je to spatne vysvetleno, treba kdyz ma clovek otres mozku a ma halucinace, co kdyz se jen jeho mozek v tu chvili nápoji na vlny na ktere se my normalne nenapojome a tudiz ty veci co vidi a slysi jsou skutecne??
Existuje nejaka teorie o tom co tvrdim?

Nejlepší odpověď
gecco

Halucinace jsou spíše způsobeny psychickým stavem (schizofrenie), než fyzickým traumatem…
😉
Prokázat, že dané vjemy nemají reálnou příčinu (v prostoru neexistuje akustické vlnění – v případě sluchového vjemu; není v daném místě daná věc…) není technicky žádný problém.

Další odpovědi
led

Zjednodušene laicky:
Halucinácia – nehmotné, bezpachové, grafické, virtuálne, či pocitové znázornenie vlastných myšlienok, myšlienkových vzruchov, ktoré nevnímame cez „vonkajšie vstupné zariadenia ľudského organizmu“ oko, ucho, nos,pokožka,…aj keď máme tento pocit.
Myslím, že každý človek sa aspoň raz dostal do stavu, keď „videl, cítil“ halucinácie, napríklad blúznenie v horúčke…

anonym

Reálné halucinace osobně přirovnávám k alternativní realitě,které se není možno nijak vyhnout,ale pouze rozlišovat mezi podstatným a nepodstatmným.